Reply on: 810zssk #4075:
Z odkazu, čo dal Ikehttps://transport.ec.europa.eu/sites/default/files/styles/embed_large_2x/public/2025-11/HSR%20plan%20-%20future%20travel%20times.png?itok=JysAaL0j
Na trase Budapešť - Bratislava sa zatiaľ neuvažuje so žiadnou zastávkou, hovorí sa o možnosti tam dať Győr. Otázka je, či 130 tisícové mesto má vôbec kapacity aby dokázal naplniť vlaky. A je jedno, či tam bude, či nie, koľko cestujúcich máme očakávať že pôjdu z Bratislavy, či Prahy, resp. Brna do Budapešti? Väčšina vysokorýchlostných vlakov má kapacitu na sedenie niekde medzi 450-500 pasažiermi. Už teraz Metropolitan je naplnený iba v čase, keď ľudia cestujú do práce, či domov, že proste ešte z Kútov a Nových Zámkov sa im oplatí cestovať do BA. O takých ľudí sa na VRT príde. Ak niekto povie, že však tam je Bukurešť za Budapešťou. Kto pôjde 8 hodín z Bukurešti do Bratislavy, či 10 hodín do Prahy, 12 hodín do Berlína. Ak budú chcieť ísť do Viedne, tak budú musieť v Bratislave prestupovať, takže reálny čas tak 9 hodín do Viedne? Už celé spojenie Budapešť - Bukurešť - Sofia - Atény dosť kríva. Spojenie Sofia - Atény si viem ako tak predstaviť, že to bude využívané, ale čo spojenie zo Sofie do Bukurešti - Budapešti - Bratislavy mi nepríde zrovna ako projekt, kde sa čaká veľa cestujúcich.
Je to proste z časti politický projekt, kde niektoré časti nedávajú veľmi zmysel, ale máme Green deal. Čo tiež nedáva zmysel koľkokrát.
upravovač fotiek