Reply on: ES499.0001 #2270:
Teší ma dočasný návrat tých rakúskych motorákov (po elektrifikácii trate už bežne nejazdia ani v úseku "Marchegg - Gänserndorf"). Pripomenie mi to staré časy keď tie vozy jazdili každé 2 hodiny z Bratislavy do Gänserndorfu (tie zastavovali aj v Lamači). Kuriózne tu bude vidieť na staniciach vypísaný Marchegg ako cieľovú stanicu. Tam asi vlaky z Bratislavy nikdy nekončili.. Možno to po viacerých rokoch bude zaujímavý krátkodobý návrat pre slovenských rušňovodičov (aj keď slovenskí také isté motoráky vedú aj z Petržalky do Rajky, tie sú však vo farbách GySev).
Zdá sa, že značka a ostrovček sa spolu pohádali hneď na začiatku.
zakaznik
Žeby mal zhotoviteľ nesprávne meradlá, a osadil obrubník zasahujúci do jazdného pruhu v rozpore s výkresom?
Samozrejme, že za to môže Vallo. Magistrát ovládli extrémisti a nekompententní "umelci". Pokiaľ len kreslili kruhy na Kamennom námestí, tak to ešte nevadilo, ale tu už ide o bezpečnosť cestnej premávky.
---
Minimálne by mal byť obrubník okamžite označený prenosným dopravným značením, ak tvorí prekážku v jazdnom pruhu.