Reply on: Perto #2206:
Nemyslím že koncept je získať úplne nových užívateľov, skôr pri tých existujúcich preklopiť niektoré cesty z individuálnej do verejnej dopravy + spomaliť odliv cestujúcich. Inak sa správaš ak si zaplatil ročný poplatok a každá ďalšia cesta VHD navyše je už "zadarmo".Samozrejme, musí to ísť ruka v ruke so zvyšovaním kvality. Obzvlášť v slovenských podmienkach žiadne tarifné opatrenie nemá zmysel ak bude VHD tak zúfalá ako dnes. Bohužiaľ, v tomto ohľade sa nejaví že by mal v dohľadnej dobe nastať akýkoľvek posun.
To už je lepší aj môj Lístok na všetko.)
810zssk
PS cenu síce neuviedlo, ale uvádzajú že chcú ísť cestou výrazne dotovaného a zľavneného lístku. Opäť, toto MD nikde nekomunikovalo.
Že cenu stačí vyriešiť za týždeň keď bude pripravený "produkt" je niečo s čím nesúhlasím, pretože od ceny závisí čo za produkt to vlastne bude a od toho sa odvíja nastavenie celého systému, a to aj technické, aj politické. Inak to bude vyzerať ak pôjde o defaultný spôsob odbavenia ktorý využíva 70% cestujúcich, a inak ak pôjde o nejaký podružný produkt pre možno 1%.
Ja nehovorím že dnes musíme vedieť či rok za 400€ alebo 1000€. Ale mali by sme vedieť čo ten produkt má byť "ideovo", a koľko sme do neho ochotní naliať peňazí. Či náklad bude len technické riešenie a budeme sa snažiť udržať súčasne tržby, alebo ideme do dotovania cestovného naliať miliardy. Nie je to to isté.