Reply on: Ike #2195:
PS hovorí o zvýhodnenom sieťovom lístku, ktorého cieľom je prilákať ľudí do verejnej dopravy vďaka výrazne zníženej cene. Toto som z ministerstva nikdy nepočul - tam sa stále hovorí o nejakej jednotnej tarife, ale bez priblíženia o aký druh produktu vlastne má ísť, čo ním chcú dosiahnuť, koľko to má stáť...Pre mňa sú toto veľmi odlišné veci. PS hovorí o výraznom zlacnení (a teda zadotovaní) verejnej dopravy s cieľom do nej pritiahnúť nových cestujúcich (plus nadhadzuje aj nejaké koncepty tarify, aj keď mne osobne sa moc nepáčia). MD hovorí len o tom že bude nejaká jednotná tarifa, tuším ešte že to bude sieťový lístok, ale to nijak z môjho pohľadu neimplikuje že chcú spraviť to čo navrhuje PS. To čo prezentuje MD môže kľudne splniť napr. rozšírenie platnosti tisíceurového Maxi Klasiku. Alebo to môže byť 30€ sieťový lístok na deň, dobrý na cestu do Humenného, ale tiež pre väčšinu ľudí nevýhodný.



810zssk
Treba sa teda pýtať prečo PS dokáže svoj cieľ pomenovať oveľa presnejšie ako existujúca vláda.