Reply on: Ike #2195:
PS hovorí o zvýhodnenom sieťovom lístku, ktorého cieľom je prilákať ľudí do verejnej dopravy vďaka výrazne zníženej cene. Toto som z ministerstva nikdy nepočul - tam sa stále hovorí o nejakej jednotnej tarife, ale bez priblíženia o aký druh produktu vlastne má ísť, čo ním chcú dosiahnuť, koľko to má stáť...Pre mňa sú toto veľmi odlišné veci. PS hovorí o výraznom zlacnení (a teda zadotovaní) verejnej dopravy s cieľom do nej pritiahnúť nových cestujúcich (plus nadhadzuje aj nejaké koncepty tarify, aj keď mne osobne sa moc nepáčia). MD hovorí len o tom že bude nejaká jednotná tarifa, tuším ešte že to bude sieťový lístok, ale to nijak z môjho pohľadu neimplikuje že chcú spraviť to čo navrhuje PS. To čo prezentuje MD môže kľudne splniť napr. rozšírenie platnosti tisíceurového Maxi Klasiku. Alebo to môže byť 30€ sieťový lístok na deň, dobrý na cestu do Humenného, ale tiež pre väčšinu ľudí nevýhodný.



TICGER
https://www.google.com/maps/@48.1399819,17.0958578,3a,64.5y,48.89h,93.53t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipOeJxMOCx_pTkY_SemxaFkIVE5oCbmE5kZc6eKD!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOeJxMOCx_pTkY_SemxaFkIVE5oCbmE5kZc6eKD%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya75.13607-ro-0-fo100!7i7168!8i3584?entry=ttu