Reply on: Sommelier #44516:
k tej mapy... obcas zabludim do BA a ked uz som tam, tak velmy casto vyuzivam MHD. aj ked si vsetky spoje najprv pozriem tu aj prestupmy aj na mape, ale nie vzdy sa mi da zariadit sa podla toho a obcas musim aj improvizovat. nie vsetky zastavky maju mapu a vo vozidlach je mapa jedna obcas aj dve. a v preplnenom vozidle je kus velky problem dostat sa k nej a pozret si smer a kde prestupit na inu linku. a aj ked sa opytam dakeho cestujuseho tak malo kto mi vie rozumne povedat kam, ako a kde. to je ten dovod preco mi napriklad jazda s plavarne na pasienkoch na dlhe diely trvala hodinu a musel som ju riesit piatimi prestupmi. myslim si ze clovek ktory nieje z BA resp daky turista je co sa tyka MHD velmi slabo informovany. obvzlast pocas castych vyluk a podobnych veci
Keď stojím na zastávke a niekto sa ma opýta koľko je hodín, tak ho nepošlem niekam, že "Ja tu nie som na to, aby som hovoril, koľko je hodín", ale poviem mu koľko je a hotovo...
Sommelier
Mám maximálne na háku kreténa, ktorý si nepozrie kadiaľ ten spoj ide a systémom, ako u nás doma začne za jazdy klopať na kabínu vodiča, že kam, komu a kde. To je prvý dôvod na poslanie ho tam, kam by som ja ťažko chodil.
Klopanie ne prvé dvere a otázky - je jedno či jednoduché a zložité.
Počúvaj ma ty ... (podla nálady), nastúp alebo vypadni. - to sú slová cestujúcich, nie vodiča.
Myslím, že je aj na ostatných cestujúcich, aby zdržiavajucí element odstránili z premávky.
Ako niekto môže so svojim problémom zdrzovat dalsich x ludi vo voze ?
Ak má niekto orientačný problém, opýta sa vo vozidle spolucestujúcich. A často dostane fundovanejšiu odpoveď ako od vodiča.
Vodič podávanie informácii nemá v popise práce a cestujuci to musi respektovat.
marines.czweb.org/dpmb-stiznost.mp3
?