Reply on: Sommelier #44516:
k tej mapy... obcas zabludim do BA a ked uz som tam, tak velmy casto vyuzivam MHD. aj ked si vsetky spoje najprv pozriem tu aj prestupmy aj na mape, ale nie vzdy sa mi da zariadit sa podla toho a obcas musim aj improvizovat. nie vsetky zastavky maju mapu a vo vozidlach je mapa jedna obcas aj dve. a v preplnenom vozidle je kus velky problem dostat sa k nej a pozret si smer a kde prestupit na inu linku. a aj ked sa opytam dakeho cestujuseho tak malo kto mi vie rozumne povedat kam, ako a kde. to je ten dovod preco mi napriklad jazda s plavarne na pasienkoch na dlhe diely trvala hodinu a musel som ju riesit piatimi prestupmi. myslim si ze clovek ktory nieje z BA resp daky turista je co sa tyka MHD velmi slabo informovany. obvzlast pocas castych vyluk a podobnych veci
Keď stojím na zastávke a niekto sa ma opýta koľko je hodín, tak ho nepošlem niekam, že "Ja tu nie som na to, aby som hovoril, koľko je hodín", ale poviem mu koľko je a hotovo...
Ike
a navyse aj voci mhd je tu niekolko pravidiel ktore musia dodrziavat (nezavadzat vo vyhlade, vcas (a najprv) vystupit, vcas nastupit, neznecistovat voz, pustat starsich ludi, atd atd atd... myslim si ze popri stlacani pedalu, kukania do spetaku a davania pozoru na bezpecie je slusne odpovedat "neviem vam poradit" to najmenej...
ale uz to tu nerozoberajme, pretoze to skor patri do diskusiu a navyse, ako vidim, vsetci tu nenajdeme spolocny nazor