Zajtra idem asi do Brna tak budem mať dopravný zážitok.
vsevedko a spol: prepáčte mi ten včerajšok, bol som priveľmi rozčúlený z okolia...
vsevedko a spol: prepáčte mi ten včerajšok, bol som priveľmi rozčúlený z okolia...
Z
Áno, v podstate Starý most je v niekoľkých ohľadoch európskym unikátom ? - nielen z hľadiska cestného profilu (v tomto myslím nie je ojedinelý), ale napríklad výškou plavebného gabaritu - (výška spodku mosta od hladiny rieky, veľmi laicky povedané). ?
Z hľadiska cestného profilu, ako som už spomínala, sa mi nezdá, žeby bol ojedinelý. Rozmery jednotlivých cestných pruhov neviem presne, šírka by mala byť 2,60. Špecifikom ohľadom zrkadiel sú snáď iba "šróby" trčiace z mostnej konštrukcie do cestnej časti, cca. 11 cm, odhadom. Cestný profil je však chránený z oboch strán zvodidlami a šírka autobusu je 2,5 metra - a navyše, aj keď toto všetko vyzerá "nezdolateľne bez ujmy na zrkadlách", skutočnosť je úplne iná. ? Samozrejme, že aj pri najväčšej opatrnosti a šikovnosti sa môže stať - ale je to možno jeden prejazd z 500 "čistých". ❤ ❤ Ono treba podotknúť, že bezpečnosti prejazdu napomáhajú aj poveternostné podmienky, ale ľudia tade jazdiaci linky sú profesionáli a aj v sťažených podmienkach zvládnu prejazd na výbornú. ❤ ?