Discussion Forum › Operations Forum

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Foxtrot F14 #34594:
co je so 4929? dnes tam dajaky Ik435 ?
Reply on: Ámos Keynes #34590:
Vobec to nebolo na podnet vašej diskusie, ale z ekonomických dôvodov.

man from the past

Reply on: Foxtrot F14 #34594:
hehe.. niekto tu je z leteckeho fachu. 🙂 Len blbe, ze toto je web o MHD a ne o vojenskom letectve.. 😉 Takze asi Ti tu malokto bude rozumiet.
Over.
Reply on: Foxtrot F14 #34594:

Nachapem... ❓
80: 3624, 3602, 3608
4929 is history at Charlie-India12

Offiecier 4955 seen with silver lines in Charlie-Delta22... ?
Pardon ze to nenapisem do jedneho prispevku ale stale si spomeniem az ked dopisem.

ANDY: He... bud rad ze tie TamBusy maju aspon taku generalku viac nemozeme cakat ved na TamBusy zohnat nahradne diely je najtazsie. ?
Na linke c.93 prave jazdi ZV-4098 momentalne na konecnej Jasovska. Snezik sa nam chumeli a autobusy kazia... ?
Reply on: x #34563:
Hmm... myslim ze este ano... ?
fobust: posledná zmena bola cez víkned z 18min an 20 a to bolo po našom podnete tu na diskusii aby bus nechodil že
00 18 36 54
12 30 48
06 24 42
teraz to chodí každých 20 minút celý deň a je to ľahko zapamätatelné. Počas pracovného dňa bez zmeny 15/20/15.
Reply on: tr3mp #34588:

Aha. A interval sa nejako vyrazne menil?
Reply on: fobust #34586:
V špičke (a celý pracovný deň) chodia na 90 kĺbové vozidlá.
68: 4839/3, 4507/5, 4307, 4955/9
83: 2822/1, 2830/4, 2514/11, 2823/13
88: 4100, 4093
97: 1815/2, 1820/5
Reply on: d3k0 #34578:

Ja som myslel ze je smutne ako tie autobusy dopadli. To ci kratky voz na 90 staci neviem, ale cez vikend by to mohlo byt OK. Otazne je ako je to v spicke...
Reply on: aNTI #34582:
na hlavnej stranke ?
Reply on: Dolar #34583:
203kou do JOJky nikto necestuje, kdezto 24kou necestuje takmer nikto iny ako zamestnanci VW.
Zaujímalo by ma, ako je to s tym "platenim" busov. Ak je 24-ka platena Volkswagenom, preco nie su (alebo su??) 71, 74, 77 a 97 platene Slovnaftom, 203-ka JOJkou atd. Kto povie, ze "toto je este sluzba obcanom a toto je uz platene zo strany firiem?
Reply on: Ámos Keynes #34580:
4063??? take aj je? kde to najdem?
dek0 info: na Vajnorskej sa nepremava, ND, vsetko do Ruzinova
Reply on: x #34551:
? ? ? myslím, že cez víkend by podobnou zmenou mohla prejsť aj L97. Aspoň tie poradia, ktoré ráno začínajú a včere končia v Petržalke, ak také sú. A aj L83 a iné. A je jedno, že Petržalka bude mať rovnakú vypravenosť vozidiel ako cez pracovné dni.
Zase na druhej strane ak hovoríme o tankovaní plyňákov, tak sa mlže urobiť malá šachová rošáda. 3. kolóna pošle plyňáky 2. a bude na L70 iba plyn a 2. pošle buď Ik415 alebo K732 (po GO) 4. a tak bude môcť robiť L180 či L82. Taktiež by bolo dobré spraviť prieskum, či nestačí na L180 len SOR a ak áno, tak nech 3. pošle rovno SOR.

Re #34555 Prazak: Tak to ju mohol pustiť ? to by si vykecal.

Re #34570 si: Ak si chce cestujúci čítať, nech si číta. Neviem či je norma, nejaký minimálny počet luxov, ale myslím si, že pre vodiča je ľahko vyriešiteľný problém s oslepovaním. Buď použiť zelenú fóliu na prvé dve osvetlovacie telesá (napríklad pražská Agora to má štandardne) alebo zmeniť v prvých dvoch zapojenie a ak pustíš druhý silnejší stupeň tak tie prvé dve sa neprepnú na žiarivky ale ostanú svieti len žiarovky. Ak má voz len žiarivkové treba žiarovky dorobiť. Lebo neexistujú len ľudia, ktorým vadí ostré svetlo (ktoré mimochodom vo vozoch také ostré nie je), ale sú aj ľudia šeroslepí či so šedým zákalom a tvedy môže dôjsť vo voze k úrazu. Treba nájsť nejaký vhodný kompromis.

Re #34578 d3k0: Chodím L90 pravideľne za priateľkou a nie, že kraťasy cez víkend úplne stačia oni by tam stačili aj počas sedla pracovných dní až na pár odchodov kedy končí Einsteinka a Kremnická. Avšak v špičke by boli kraťasy nepostačujúce. Neviem však či by prechod na kraťase, zhustenie špičky malo nejaký šetriaci efekt skrz vyššie náklady na mzdu vodičov, ktorí by boli potrebný.
Nejak sa nám to novými plechmi hemží. Aj 4063 ☺ ,čo VSŽ vyhadzovali nejaké plechy ? Som tomu úprimne rád. Nech sú tie vozy aspoň z vonku ekné, keď z vnútra sú rozbité, špinavé a plesnivé. Ale krôčik po krôčiku hádam príde aj na to. Budme trohu optimisti.

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.