Moje dojmy s kúpalísk.
ZP: Prístup MHD fajn, len bývam v Petržalke a tak je to osť ďaleko. Platí sa 35,- a študentský 17.5,-. Voda špinavšia ale nesmrdí, prístup do vody tohtoročne upravený takže žiadne ostré kamene jemný štrk. Ponuka 30min masáže za 250 korún priamo na pláži, hotdogy nemajú a langoš s syrom a kečupom za 38,-!!!!
Draždiak: úroveň okolia každoročne postupne upadá, prístup mám peši, ale MHD je to tiež dobre. Viacero stánkov si konkuruje a tak hotdog je za 13, kofola 0,5l 15,- a pivo 0,5l 24,- Chystá sa revitalizácia ako dopadne?! Voda je čistá ale trochu smrdí po rybacine.
Čunovské jazerá: Je to vodný zdroj pre Petržalku a tak si viete predstaviť aká je voda čistá, keďže sa z nej stále čerpá a zo spodnej vody stále niečo doteká. Služby žiadne pre zákaz kúpania len jeden pohyblivý stánok s algidou. Jedlo však nemajú. A keď som slečne povedal, že keby toho mala viac aj viac zarobí, tak povedala, že nemôže mať všetko. Títo naši slovenskí podnikatelia, tí proste nechcú zbohatnúť a treba ich vždy nútiť. O pláži sa nedá hovoriť, do vody to je trochu strmé, ale kúpanie je tam nádherné. Niet nad to zaplávať si tam nahý samozrejme aj s peknou babenkou. Prístup MHD 91 a zastávka Čunovo rázcestie je najbližšie.
Rusovské jazero: neoficiálna nudapláž a tak tam chodia hlavne uchyláci okukovať, ale tiež sa tam dá pekne okúpať. Hlavne ak niekto holduje nudizmu. Ja osobne s tým problém nemám. Dá sa tam načierno stanovať. Prístup bicykel z hrádze MHD od MiÚ Rusovce alebou Vývojová (tuším) zrejme najlepší. Je treba ísť na Irkutskú ulicu a snažiť sa dostať po nej preč z Rusoviec smerom na severovýchod.
Inak v Rusovciach je predsalen presunutá zastávka MiÚ Rusovce smer do mesta rpiamo pred vchod do areále Rusovského zámku. Takže ak sa to ešte oplatí dajte to ako starinku.
ZP: Prístup MHD fajn, len bývam v Petržalke a tak je to osť ďaleko. Platí sa 35,- a študentský 17.5,-. Voda špinavšia ale nesmrdí, prístup do vody tohtoročne upravený takže žiadne ostré kamene jemný štrk. Ponuka 30min masáže za 250 korún priamo na pláži, hotdogy nemajú a langoš s syrom a kečupom za 38,-!!!!
Draždiak: úroveň okolia každoročne postupne upadá, prístup mám peši, ale MHD je to tiež dobre. Viacero stánkov si konkuruje a tak hotdog je za 13, kofola 0,5l 15,- a pivo 0,5l 24,- Chystá sa revitalizácia ako dopadne?! Voda je čistá ale trochu smrdí po rybacine.
Čunovské jazerá: Je to vodný zdroj pre Petržalku a tak si viete predstaviť aká je voda čistá, keďže sa z nej stále čerpá a zo spodnej vody stále niečo doteká. Služby žiadne pre zákaz kúpania len jeden pohyblivý stánok s algidou. Jedlo však nemajú. A keď som slečne povedal, že keby toho mala viac aj viac zarobí, tak povedala, že nemôže mať všetko. Títo naši slovenskí podnikatelia, tí proste nechcú zbohatnúť a treba ich vždy nútiť. O pláži sa nedá hovoriť, do vody to je trochu strmé, ale kúpanie je tam nádherné. Niet nad to zaplávať si tam nahý samozrejme aj s peknou babenkou. Prístup MHD 91 a zastávka Čunovo rázcestie je najbližšie.
Rusovské jazero: neoficiálna nudapláž a tak tam chodia hlavne uchyláci okukovať, ale tiež sa tam dá pekne okúpať. Hlavne ak niekto holduje nudizmu. Ja osobne s tým problém nemám. Dá sa tam načierno stanovať. Prístup bicykel z hrádze MHD od MiÚ Rusovce alebou Vývojová (tuším) zrejme najlepší. Je treba ísť na Irkutskú ulicu a snažiť sa dostať po nej preč z Rusoviec smerom na severovýchod.
Inak v Rusovciach je predsalen presunutá zastávka MiÚ Rusovce smer do mesta rpiamo pred vchod do areále Rusovského zámku. Takže ak sa to ešte oplatí dajte to ako starinku.
)
ale uz mi je to jasne...
spokojný čitateľ
Re #26538 J: Nabudúce môžeš skúsiť bagrovisko pri Vajnoroch. Je tam dosť čistá voda, zopár stánkov s občerstvením, požičiavajú sa vodné bicykle, neplatí sa za vstup (iba za parkovanie,ale dá sa zaparkovať aj mimo parkoviska), akurát, že tam nie je vodná záchranná služba.
Pláž je kamienková, aspoň tam nie je blato. Včera som tam bol prvý raz a celkom sa mi tam páčilo. A ľudí tam bolo dosť aj napriek tomu, že to nie je spropagované.
Autom je tam vhodný prístup len zo strany od Senca (taká malá odbočka medzi betónovými kvádrami - Bager). Z MHD sa vystupuje na zastávke "Zemiakové sklady".
-------------------------------------------------------------------
Ja príliš kúpaniu a slneniu sa neholdujem, ale ak chcete, môžeme niekde (napríklad tu) rozvinúť diskusiu o vhodných plochách na kúpanie v Bratislave a ich dosiahnuteľnosti MHD.
Mnohých iste nepríjemne prekvapilo zrušenie kúpaliska v Lamači odôvodnené údajnou rekonštrukciou. Prístup MHD tam je OK. A tak Rosnička teraz praská vo švíkoch.
Pekné je aj bagrovsiko za Dunajskou Lužnou (kamienková pláž,málo chládku), tam je však prístup okrem auta len vlakom.
Veľmi čistá voda je v Čuňoveckých jazerách v CHKO medzi Čuňovom a Rusovcami. Ľutoval som, že som nemal plavky, keď som šiel pred rokom okolo. Vraj je tam zakázané sa kúpať. Z 91-ky je asi vhodné vystúpiť na konečnej v Čuňove alebo pri parku v Rusovciach a odtiaľ pešo.
O T Á Z K Y
1; Pri vstupe na Veľký Draždiak sa platí alebo nie?
2; Pri vstupe do areálu Zlatých pieskov sa platí alebo neplatí? Ak áno, tak koľko?
3; A na Kuchajdu?
4; Vôbec nepoznám Rusovecké jazerá. Oplatí sa tam ísť?
5; Ktoré z bratislavských kúpalísk by ste odporučili?
SORRY ZA TAK DLHÝ OFF-TOPIC. Nemám to vo zvyku.