Mala zaujimavost>
Kazda 415, alebo 435 (mozno aj 412) ma na pravej strane pristrojovky oranzove tlacitko „Retarder“, ktorym sa zapina, alebo vypina funkcnost retardera. Ked je tlacitko zapnute staci jemne zosliapnu brzdovy pedal a retarder zacne dusit motor. Ved to poznate.
ALE voz 1018 (dnes na 20/1.) to ma spravene tak, ze ked je tlacitko vypnute nic sa nedeje, ale ked ho vodic zapne v tu ranu nabehne retarder a zacne dusit motor, cize vodic nepotrebuje stlacat brzdu, ked chce zapnut retarder.
Mozno je to tak naschval, ale mozno je to posahane, ako prednedavnom tlacitko odblokovania / zablokovania rozjazdu. Vdaka tejto poruche voz zdemoloval stoziar na stojanke a len tesne minul 1701.
-------------------------------
Viete preco...
... sa voz 1016 stale kazi? Lebo uz hodne dlho mu tecie olej z olejovej vane (alebo dakeho tesnenia) a v garazi to niesu schopni opravit.
Kazda 415, alebo 435 (mozno aj 412) ma na pravej strane pristrojovky oranzove tlacitko „Retarder“, ktorym sa zapina, alebo vypina funkcnost retardera. Ked je tlacitko zapnute staci jemne zosliapnu brzdovy pedal a retarder zacne dusit motor. Ved to poznate.
ALE voz 1018 (dnes na 20/1.) to ma spravene tak, ze ked je tlacitko vypnute nic sa nedeje, ale ked ho vodic zapne v tu ranu nabehne retarder a zacne dusit motor, cize vodic nepotrebuje stlacat brzdu, ked chce zapnut retarder.

Mozno je to tak naschval, ale mozno je to posahane, ako prednedavnom tlacitko odblokovania / zablokovania rozjazdu. Vdaka tejto poruche voz zdemoloval stoziar na stojanke a len tesne minul 1701.

-------------------------------
Viete preco...
... sa voz 1016 stale kazi? Lebo uz hodne dlho mu tecie olej z olejovej vane (alebo dakeho tesnenia) a v garazi to niesu schopni opravit.
Dakujem.
J
Čo takto 91 a pri Tescu na 97.
Počas šk. roku je ten interval v špičke 15min a je to v pohode. Dobré bolo keď na 191 vypravovali tú kĺbatú karosu na medzimestské linky (vypadlo mi íslo) V tých dedinách žije véééľa dôchodcov a tí sa busmi moc nevozia. Keby sa tam zaviedlo ešte nastupovanie prednými dverami, tak sú busy prázdejšie, lebo by sa zbavili čiernych pasažierov.
Zachádzanie do čunova by bolo dobré, leb síce stojí na priehrade ale označník tam nie je, CP tiež a tak som vždy šlapal. Len na späť som sa viezol.
si: koho poznáš v Čunove.
darro: už aj 4841 jazdí. A čo všetko už opravili? Tieto tam ešte stále stoja? 4810, 4819, 4821, 4827, 4838.