Discussion Forum › Dispatch Forum

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 8 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Niekde bol prestoj linky 9, z Karlovky pôjde až o 20 minút cca.

Tak nakoniec prišla na konečnú 7409 (zrejme ZV) ale na tabuliach ani vzt ju nevidno
Reply on: Ike #170759:
Super, ďakujem za podrobné vysvetlenie 🙂
Reply on: ramzi #170758:
Nespomínam si, že by sa na účel výluky menil názov zastávky. Nemáš na mysli skôr to, že tam bola nevylukova trasa?

edit: už rozumiem. Staré systémy fungovali na báze kódov. Kód zastávky/cieľa bol súčasťou grafikonu v palubáku a zároveň bola v palubáku nahraná aj "nezávislá" databáza panelov. Panel si potom spojil kód, ktorý prišiel z grafikonu a podľa toho zobrazil.

Novšie systémy (vnútorné LCD tabule) už zobrazujú zjednodušene dáta priamo z grafikonu.
Reply on: 810zssk #170756:
+ #170757
Vďaka za odpoveď. Aj tak tomu ale celkom nerozumiem - napr. si pamätám ako ma takto v L9 prekvapilo, že pri jednej z výluk boli do palubákov nahraté nové výlukové trasy, no systém napriek tomu zobrazoval staré názvy zastávok.
Reply on: ramzi #170755:
Zamestnanec zabudol prepísať bočný zoznam zastávok a nikto si to z vtedajšieho vedenia nevšimol. Rovnaký problém bol so zastávkou Jesenského.
Teraz je databáza na 100% aktuálna,takze ak sa nezapoji palubak, ktorý nelezal roky niekde v sklade a dielenski nezabudnú prehrať db, všetko je aktuálne.
Reply on: ramzi #170755:
Databáza displejov a databáza hlásičov sú od seba nezávislé, t.j. v tom istom voze môžu byť staré dáta pre vizuálny IS a nové dáta pre hlásiče (alebo opačne).
Reply on: Ike #170751:
A len zo zaujímavosti, aká databáza musela byť nahratá do palubákov, že v rokoch 2018-19 informačný systém v starých električkách aj po zmene názvov zastávok zobrazoval Park kultúry, zatiaľ čo akustický systém už hlásil Kráľovské údolie?
Reply on: ikarus31 #170753:
Cieľ Nový most v žiadnej z databáz po roku 2013 neexistuje.
Reply on: Ike #170751:
No ja sa síce neviem ako presne toto funguje ale v databázach je aj dnes plno starých cieľov ktoré sa vôbec nepoužívajú na žiadne linky ani dojazdy ale dajú sa ručne nadstaviť.

Preto myslím že keď sa premenovali Nový most na Most SNP tak vlastne nezmenili Nový most na Most SNP ale vytvorili nový cieľ Most SNP ktorý nastavili na všetky linky,dojazdy a pod.Ale cieľ Nový most zostal v palubákoch pod nejakým kódom ktorý sa dá ručne nadstaviť.

Takto som si to teda myslel ale možno je to blbosť ale inak si neviem vysvetliť plno starých cieľov v súčasných palubákoch.Ale ako hovorím nevyznám sa v tom takže sa nebudem hádať.
Reply on: ikarus31 #170750:
Ciele sa v zásade menia tak že sa upraví pôvodný cieľ, nie že sa doplní nový a starý tam ostane.
Reply on: ikarus31 #170750:
Súčasná databáza bola nahraná do každého pojazdného vozidla a Most SNP bol premenovaný z pôvodného názvu Nový most vo všetkých výskytoch (zvláštne jazdy, prejazdy a pod.). Neexistuje databáza, kde by bol Nový most a zároveň Most SNP.

Jediná (ale extrémne minimálna) možnosť výskytu Nového mosta je v prípade, že sa vo vozidle pokazil palubný počítač, dielenskí pracovníci ho vymenili za palubný počítač, ktorý mali na sklade a nenahrali do neho najnovšiu databázu. Keďže tu však bolo spomenuté, že cieľ SNP má, tak ani toto nie je reálne.
Reply on: Author #170749:
Dá sa navoliť ak ho nevymazali z palubáku a vodič pozná jeho kód.(Aj keď neviem prečo by to niekto robil.)
Reply on: Ma178rek #170747:
Ja som ho videl s cieľom most SNP. To sa ako dá navoliť starý názov?
Pozerám, že včerajšia 65/2 bola služba za všetky prachy 😃 . Čert nám bol tie tedomy dlžný.
3548 premáva s cieĺom Nový Most? 🤣
95/1 - 1048

1858, 4253 - CVR Prvá stavebná sporiteľňa
Reply on: samkoh #170744:
Podľa výpravy nemal byť včera (14.1.) na 52 a 56 elektrobus, jediné duplicitné poradie je 56/1 a pokazené vozidlo bolo podľa všetkého #3413
aké vozidlo som mohol vidieť dnes ráno cca. 5:00 Pastierska smer Rendez s poruchou vozidla? Zdá sa mi, že to bol elektrobus, ale ruku za to do ohňa nedám. Na 56 5:14 Pastierska smer Studená išiel následne klasický bus s tabuľou záložné vozidlo.
Nejaká 204 odstavená na Magurskej smer Trnávka, prítomná polícia

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.