Reply on: Sommelier #64651:
Ale prioritou toho projektu nie je regionálna doprava ale európske koridory. Ale regionálnej a mestskej doprave to pomôže. Konečne sa so železnicami v EÚ začína niečo pozitívne diať, po rokoch uprednostňovania cestnej dopravy...___________________
BTW pre Tvoju info spomínaná štúdia rátala v špičke s 20 vlakmi cez 2koľajný filiálkový tunel za hodinu v jednom smere. Takže tomu "Lepší ako polhodinový interval neurobí." nerozumiem, nepocopil som k čomu to malo byť...
Sommelier
Neviem čo viedlo tých mamelukov v predchádzajúcej vláde k takému rozhodnutiu o letisku, (vždy lepšie niekto, ako Tí zlodeji a neschopáci) ale bolo to to najhoršie riešenie aké mohli vybrať.
Letisko čaká boom, to určite, ale konkurenciu Schwechtu robiť nebude.
Neviem čo je na tom tak úžasné.
Napriek elektrifikácii a prepojeniu, najdrahší je tunel.