Reply on: fobust #62243:
Je tu este jeden fobust ?Existujúce trate sa potom mozu kludne zrusit - to su tvoje slova...
No jasne, ale ten uver je potom potrebne splacat - ty sice dostanes 30 na ruku a potom ich splacas urcity pocet rokov. Mudrlantko. Takze ja som Ti napísal, že odkial chceš zobrat 3 miliardy ročne - a je jedno či na postupne financovanie alebo na splacanie uveru.
To si tiez napisal ty, ze vyluky a dopravne obmedzenia budu tak ci tak - s tym rozdielom, ze vyluka povrchovej upravy je trochu rozdielna od tej tunelovej. To som narazal opat na tvoje slova.
Ako by sa dalo električkou prehustit centrum to nechápem. Ale asi sa to podla Teba dá.
Bez ohladu na to, ci je to technicky mozné - ako bolo povedané za 50 miliard si mozme vybrat - hurá a sláva, električky v centre chodia pod zemou ! Dobrý kšeft, ušetria sa 4 minúty pri prejazde mestom, krtkujeme každý deň, a platíme nenormálne peniaze za prevádzku tunelov a staníc.
NIE !!! Ušil by si takú finančnú búdu, že by to tak skoro niekto nerozchodil.
Mne nevadí, že tie električky chodia centrom po povrchu - je to logickejsie, ludskejsie a OK. Casom sa aj v siemense dozvedia, ako s tou preferenciou narábať a bude to lepsie a postacujúce.
nevidím najmensi dovod, preco by sa mali vymyslat kravoviny za desiatky miliard, len preto, lebo nejaký odnaučený metrofil sa svojho sna naplno nevzdal.
Sommelier
V BA sa koľajníc povyberalo už dosť. Stačí. Pre čo by si uvolnil priestor ? Že by autá mohli parkovař **** namiesto pozdĺž ulice ???
Z úveru budú peniaze... máš pravdu, štát si môže požičať vždy. Z úveru budú peniaze... To mi pripomína, pán redaktor, štát na nás dostáva dávky a teraz sa rozhodol, že nám dá menej. Ekonomika Ti ide.
Etapy neetapy, celé som to dal dokopy, lebo som to aj tak nepochopil, mohol by si to nakresliť a zavesiť na net ?
No viem na koľko sa oplatí ísť v centre pod zem, alebo zadrátovať všetky okrajové časti Bratislavy.
Tak či tak. Jo stavba tunela je to isté ako povrchová úprava. Úplne to isté.
Tá zelená trať skrýva v sebe varianty - jej cieľom bolo spojiť všetky 4 radiály čo najkratšie a najlepšie s ASMN. To že sa trolejbusy prelinkujú cez Karadžičovu - čo by bolo aj vhodné a smerom na Šafárikovo námestie (dalej Nový Most, Karlova Ves - Dlhé Diely) je myslím OK.
A čo je Petržalka ? Stavba čo mala stáť už dávno ? A je to teda sláva a sme spokojní s Petržalkou a Petržalka nám stačí ?
1. Vo Viedni sú všeobecne širšie ulice, podobne ako v Prahe.
2. Vo Viedni je električka podstatne užšia. Ako píšeš, viem si to pradstaviť na trnavskom, pod novým mostom, račko a potom už asi nikde na spomínanej trati - a niekde na povrch vyliezať budeš musieť.