Reply on: si #60785:
Pokial nebude MHD vozit primestskych, uroven lepsia nebude.
O akom prestupovani hovoris, ked napr. do inkriminovaneho Senca ide z Niv kazdych 5 minut v spicke ?
Je uplne, ale uplne jedno, ze za cestu zo ZP by mal DPB 14,- Sk. Je to zvyhodnenie cestujuceho na dlhsiu vzdialenost. Dolezite je, že by mal tých 14,- Sk (ktore inak obdrzi SAD) a ze by mal toho cestujuceho.
Argument neprestupnosti neobstoji.
A pohodlie je investicia na ktoru treba takýmto sposobom zarobit - čiastočne finančne a čiastočne cestujúcim - jeho fyzickou prítomnostou v dopravnom procese.
)
Sommelier
Dovoľuje nie je vhodné sloveso, malo skôr prísť do úvodzoviek. Netvrdím, že Bratislava je piesoček jedného dopravcu. Práveže by bolo vhodné, aby tu dopravcov bolo viac. Viac druhov dopravy a viac dopravcov.
Ale spôsob dopravy bývalých SAD a DPB je veľmi podobný.
Podobnejší ako DPB a taxi služba...
Spoločná je aj predplatená forma cestovného.
Kdežto niektorí dpopravcovia, zastavia v rámci mesta na pár zastávkach a končia na centrálnej (má to tak aj Brasilia a je to zlé), ktorá je len pre málo z nich prestupnou.
Pretože ak cestujem z Pezinka na Záhorie, nepôjdem na Nivy a z Nív.
Cashuje cestujúcich priamo do vo vozidle. Neobťažuje sa s pravidelným zastavovaním na zastávkach, ktoré už obsluhuje v týchto úsekoch ešte poloprázdna električka. Spôsob jazdy je menej o brzdaplyne, takže sa šetrí voz aj palivo, dohľad lepší, úroveň a spol. Takže niekto má smotanu a niekto niečo iné.
Oproti logickým dôvodom by niekto mohol navrhnúť nesocialistický dôvod prečo by to na tie Nivy malo chodiť, resp. prečo s tým nesúhlasíš ?
V roku 2050, keď bude fungovať všetko ako má uvidíme možno polovicu z toho čo sa dá nazvať NDS. Takže tvoja obhajoba je scestná.
NDS je niečo ako Al-Kaida. Existuje aj neexistuje. Aj v Bratislave, len je trochu rozbitý.