Reply on: Beus #44115:
Ja si pamatam, ze 3184, este ako 3184 cerstvo po plynofikacii mala strasne, ale strasne huciaci diferak. Zrejme uz bude vymeneny. Mozno je to prave ten medzimestsky. Neviem. Autobusy su menejcenne dopravne prostriedky, snazim sa im vyhnut.
a tu \"zmensenu\" menejhuciacu Rabu (ako na prvych ik435, alebo ik280 \'94 (KE), alebo 15TrM - ono so tu 3 rozne odrody Raby) som este na Karose nevidel
Beus
Inac k HN/HN2 - vyrabala to Skodovka, ak sa nemylim, HN bola ich vlastna konstrukcia, inak velmi vydarena, s vybornymi vlastnostami (ved na 9Tr sa pouzivala desatrocia), prave preto sa od Raby v 1993-om vratili ku svojej HN
Ku trolejbusovym napravam - je to presne to iste, co autobusova naprava, dokonca ani prevodovy pomer nemusi byt iny, zalezi od nominalnych otacok motora - prenos je totiz kardanom od motora do diferaku (a potom samozrejme redukcny prevod v nabojoch kolies), vsetko rovnako ako u busov