Reply on: yale #37400:
Presne tak, ja si myslím, že ak by sa to metro začalo stavať podla povodneho projektu a urobila by sa prvá etapa zahrnala by aj problem centra a nemuselo by sa čakat s riesením pod zem v druhej etape ako u eliny.Navyse tu druhu etapu ako dat elinu v centre pod zem vidím ak tak tak na +30 rokov neskor, ale keby sa začalo s metrom, bol by tlak dokocit prvu cast z hladiska financii a bola by zaruka ze bude pod zemou od zaciatku. Navyse provizória typu, ze nieco a potom pod zem neviem kedy ako u eliny nevidim realne a vobec už to co tu vsetci ukazuju, tie www linky. Ak by sa teda metro začalo stavat, podzemie v centre je isté už v prvej fáze, a to nehovorím o kapacite...
fobust
Ked vo Viedni mozu mat v tuneli zelznicne napajanie 15 000 V 16 2/3 Hz, moze byt u nas v tuneli 25 000 V 50 Hz? Co vravi proti a co za? Myslim tym napriklad podpovrchovy S-bahn na trase Filialka - Petrzalka, ktory by zabezpecil tento dost vyrazny prepravny tah.