Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: SGP135 #257993:
je tam ale 45 s cyklus
Reply on: samkoh #257997:
to nebude prestavba na kruháč, ale pomerne lacné "dočasné" riešenie pomocou dopravného značenia a zariadenia
Reply on: S499.1023 #258024:
Som rád, že sa ozval komunistický súdruh čo študoval ekonómiu komunizmu.

Nie som neomylný, ale ak niekto nevie určiť, či je v križovatke a aké prednosti má dávať, alebo si nestíha pozrieť značky s prednosťami, tak nemá čo robiť na ceste. Keby hovoril, že nevie, ako má vyzerať označenie pretŕčajúceho nákladu z vozidla, ani len neceknem. ale ak mi povie, že tu https://maps.app.goo.gl/drZazDzoiypSvN2X6 nevie určiť, že je v križovatke a kto dáva prednosť, tak s tým problém mám.

Ale prosím, ak ho chceš obhajovať, že taký človek môže bez problémov jazdiť, že nemusí poznať ani tie najviac primitívne a základné križovatky, alebo že nedokáže si všímať v 50km/h dopravné značky, prosím, obhajuj ho. Ale potom sa vo svojej dokonalosti nesťažuj, čo jazdí po cestách. Lebo jedného takého obhajuješ.
Reply on: Mhr1 #258015:
budem citovať z #257983
"Ako mám vedieť, či dávam prednosť sprava na neoznačenej križovatke, keď A) vôbec nemusím tušiť, že je vpravo križovatka, najmä večer a v neznámom teréne a 😎 keď je X situácií, keď sprava prednosť nedávaš? To kto tu neovláda vyhlášku???" - na neoznačenej križovatke značkami a bez určenia predností platí prednosť zprava. Evidentne s tým máš problem. Ak bez značky nevieš vyhodnotiť že si v križovatke, je na čase vrátiť vodičák.

"Napr. v Rakúsku ti pred križovatkou znížia rýchlosť na 70 km/h, potom dajú doprostred trávnatý ostrovček, takže musíš mierne vybočiť, čiže si v strehu a potom máš značku "Daj prednosť". To si nevšimne len ožralý. A rovnako to má aj ten na hlavnej, čiže obaja sú v strehu a spomalení. Značky majú mať zmysel v predchádzaní nehodám a nie v šikanovaní vodičov, že "Ha! Ty si si nevšimol značku!""
- teraz miešaš križovatky mimo mesto a mesto, keďže tu sa rieši križovatka v meste. Ale je zaujímavé, že v meste si nestíhaš všimnúť značku pred križovatkou v 50km/h ale mimo obce, kde je 100k/h už zrazu ten problém nie je.
- pár príkladov križovatiek v Rakúsku, kade chodím dosť často a ty sa ním oháňaš
https://maps.app.goo.gl/hn3baPnYqzxE4qsk8
https://maps.app.goo.gl/gP4Amw6xiCb1ttsr5
https://maps.app.goo.gl/NjuWsigobukKbct26
https://maps.app.goo.gl/3KQp1h7xWaemfCw48
https://maps.app.goo.gl/xLNQcSjMaxNxN1yJ8
- žiadne upozornenie na že pozor križovatka, dokonca "hlavná cesta" ani len nie je označená, že to je Hlavná cesta, značky určujúce prednosť ako Daj prednosť v jazde a STOP sú osadené len na vedľajších cestách, žiadny ostrovček
https://maps.app.goo.gl/8oUNGP1n5sAKkh6H7 - križovatka v meste, žiadne označenie že je niekto na hlavnej, alebo bude križovatka
https://maps.app.goo.gl/X15Y1MggQD8Sb8pR8 - ďalšia križovatka v meste, kde je len STOP-ka na vedľajšej ceste
https://maps.app.goo.gl/ZvVYjcDe2VnYtwi57 - zase viem, že som na vedľajšej len preto, že tam je Daj prednosť v jazde.
https://maps.app.goo.gl/STpxPfu443Pj6qFE9 - lomená križivatka, je tak značka Hlavná cesta a pod ňou dodatková tabuľa s tvarom križovatky a vyznačené, čo je hlavná a vedľajšia cesta
https://maps.app.goo.gl/2BT5uHrXenixHinr6 - križovatka, kde nie je jediná značka...

Takže prosím, vráť vodičák, keďže celá tvoja argumentácia je o tom, že ty nevieš, či si v križovatke, kým ti to značka nepovie, ty nevieš aké sú prednosti, lebo nie si schopný si pozrieť značky.

A nie, nie som profesionálny šofér, mám najazdených cez 700 tisíc km za 23 rokov, len v rámci Európy sú 2 krajiny, kde som nešoféroval, Ukrajina a Rusko.
Reply on: bobitwo #258004:
Zmeň si nick na Robotwo, neomylný fajčikút.
Reply on: si #258020:
A navigáciu nepoužívam, pretože smartphone je zlo 😁.
Reply on: Viko #258021:
Mne robil problém ten od Vajnor do čiernej vody. Neviem ako teraz, ale bol tam smer Bratislava a nebolo úplne jasné, či sa tým myslí Rača, alebo Ružinov 🤣
Reply on: S499.1023 #257988:
Mňa vytrolil kruháč na hlavnom ťahu v Partizánskom pri Kauflande. Keď ideš od západu, priebežný pruh ťa zvedie na bajpas do centra, kým do samotného kruháča (a ďalej po I/64) vedie novovzniknutý ľavý pruh.
Reply on: S499.1023 #258017:
vedel som ze potrebujem ist po E442 na odbocku na cestu 305 v obci Jaroslav....
a na mentalnu analyzu trasy som potreboval kusok viacej casu ako som mal k dispozicii do vjazdu na kruhac....
Reply on: Mhr1 #257990:
Ja som mal na mysli nejaký konkrétny kruháč. Ja mám okolo svojho bydliska takých kruháčov hromady, klasických a turbo a jediné, čo tam spôsobuje problémy, sú vodiči, ktorí nečítajú značky a nepozerajú doľava. Ale oproti Banánikovej obľúbenej lomenej prednosti sa ten chaos odohráva pri menších rýchlostiach, takže prípadné kolízie nie sú tak fatálne.
Reply on: Ike #257995:
Najlepšie majú vychytané kruhové v UK (asi s nimi majú aj najdlhšie skúsenosti).
V Taliansku je zasa výborná napriek prvotnému dojmu totálneho chaosu maximálna ohľaduplnosť.
Reply on: si #258002:
A čo ťa na tom úplne jasnom značení zmiatlo?
Reply on: Mhr1 #258015:
Nekŕm trolla.
Reply on: bobitwo #258004:
Tak už ma ne..r! Teraz konkrétne - čo z môjho príspevku svedčí o tom, že mám vrátiť vodičák? Si vodič profesionál alebo amatér? Ak amatér, koľko rokov jazdíš a koľko km si najazdil? A o psychike vieš úplné h...o! Pre teba sú predpisy niečo ako posvätná krava a je ti jedno, ak v praxi nefungujú.
Reply on: SGP135 #257993:
To sa dá predsa upraviť.
Reply on: Ike #258012:
Však to, že sa tu porovnávajú dve veci - psychologický pocit (zbytočne pri prepadne 17 minút platnosti) s ekonomickým dopadom (či už na cestujúceho alebo dopravcu).
Reply on: Valec #258011:
"a máte čo ste chceli" 🤣 15 minútový lístok za cenu 30 minútového. Slovami Horsta Fuchsa "a to se vyplatí"
Reply on: Ike #257969:
Aký výpadok? Však v prípade zavedenia 15 min. lístka sa proste dopočíta zohľadnená inflácia od roku 2021 a vyjdú cca ceny:
15 min. . . . 1,10 - 1,30 €
30 min. . . . 1,30 - 1,50 €
60 min. . . . 1,80 €ň

Ten výpadok, ktorý prinesie o 10 centov lacnejší 15 min. lístok hravo nahradí o 10 centov drahší 30 min. lístok. A keďže ľudia cestujú rôzne, raz kratšie, raz dlhšie, tak to v konečnom dôsledku ani nemusí byť pre nikoho lacnejšie.
Reply on: 810zssk #258007:
Alebo grécky, kde je pri slabej premavke a potrebe opustiť kruháč na treťom vyjazde prípustná jazda na angličana 🤣🤣🤣

upravovač fotiek

Reply on: 810zssk #258008:
Na 15 minútové lístky.

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.