Reply on: Ike #257980:
Oceňujem, že si sa snažil dosiahnuť nejaký výpočet. Ťažko 15min lístky zjednodušovať na konkrétnych kolenovŕtačov ale v podstate vychádzajúc z tvojich čísel sa bavíme o potrebnom 10% náraste v počte krátkych trás. To je číslo ktoré podľa mňa je dosiahnuteľné ale ťažko asi povedať bez priameho porovnania.Ono do toho vplýva aj faktor toho, že posledné roky tá kontrola extrémne upadla, viem si predstaviť že väčší rozdiel ako zo samotného predaja by mohol tvoriť príjem práve z pokút ak by sa robili poctivejšie. Keďže sa moc nerobia, dáva mi v tomto smere väčší zmysel ponúknuť lacnejšiu alternatívu ktorá motivuje aj špekulantov si ten lístok kúpiť a nedemotivuje poctivých cestovať.
Ale teda ja konkrétne sa za 15min lístky nijak nebijem, JCL by mali byť predovšetkým smerované na turistov. Viem si napr. predstaviť aj verziu, že papierové lístky by boli od 1h+ a 15min/30min by boli len cez aplikáciu alebo na dopravnú kartu pre pravidelnejších cestujúcich a(/alebo) len pre Bratislavčanov.
keď je X situácií, keď sprava prednosť nedávaš? To kto tu neovláda vyhlášku???
S499.1023