Reply on: pressburger #257991:
Kruháče majú trochu odlišné fungovanie u nás a napríklad v južnej Európe.U nás proste dvojpruhový kruháč s malým polomerom nemá zmysel, lebo v tom vnútornom okruhu nepôjde nikto. Proste je to brané tak, že prídeš, odídeš. Smerovka sa dáva len vpravo.
V Španielsku je to skôr špecifický prípad Xkovej križovatky, kde vnútorný okruh plní rolu odbočovacieho pruhu vľavo a tak je to všetkými vodičmi aj rešpektované. Platí v zásade pravidlo, že vonkajším oblúkom ide ten, ktorý ide vpravo (po našom 1. výjazd) a rovno (po našom druhý výjazd) a vnútorným ten, kto ide rovno (po našom druhý výjazd) a vľavo (po našom tretí výjazd). Neviem, či to majú v predpisoch, ale normálne tam používajú aj smerovku vľavo. Skúšal som uplatniť našu logiku a rovno ísť do vonkajšieho pri treťom výjazde, ale trošku som domácich domotal
U nás majú význam turbokruháče. Prerekvizitou k ich úspešnosti je osadenie správnych značiek a ich čítanie vodičmi pri priblížení.
keď je X situácií, keď sprava prednosť nedávaš? To kto tu neovláda vyhlášku???
Mhr1