Reply on: Juraj76 #202497:
Ešte sa doplním, že poda tejto stránky sa od zajtra menia cestovné poriadky cestovných liniek. A linka 208 medzi nimi nie je. Takže aj to nahráva tomu, že Weigel klame, lebo v opačnom pípade by platilo, že všetky končiace vozy na tejto linke by išli ku vozovni Hroboňova a nie ku vozovni Trnávka. Alebo zase hovoril o poriadne vzdialenej budúcnosti, ako pri garantovanej nízkopodlažnosti pri krátkych vozidlách, kde stále nie je?
mohli by dať teraz napríklad len na 201 alebo len na 202 sorky, nech si zažijú
Juraj76
Nie je to táranie? Pri linke 208 sa len ťažko bude mniečo eniť. Hádam sa tam vrátia kĺbové vozidlá na Hroboňove poradia a tých je len 5. Ostatné bude musieť stále vypravovať Trnávka, ktorá má len krátke trolejbusy. Veď dnes je na tieto 3 linky vypavovaných 28 kĺbových vozidiel, ak by sa k nim prirátalo 5 poradí doteraz vypravovaných z Trnávky je to 33 vozidiel. Ale z 34 starých je v premávke len 29- t. j. bolo by len 3 náhradné vozidlá. A to DP stačí? Ak navyše niekedy musia vypomáhať aj na linke 33? Alebo zajtra začne jazdiť aj tých 5 starých, ktoré sú viac ako 2 týždne odstavené? Takže podľa mňa nič také čo hovorí Weigel nebude, lebo má a bude mať nedostaok vozidiel. Duplom, ak budú nové trolejbusy také "spoľahlivé" ako sú krátke. Aj keď podľa mňa na linku 208 naozaj treba vypravovať len kĺbové vozidlá. A prečo sa v článku spomína 6 nových kĺbových trolejbusov, keď ich je tu 7?