Reply on: luky133 #184978:
Ta motorova veza zabrala 4 miesta na sedenie oproti cisto trolejbusu. Ale zas maju aj 5sedadlo pod zadnym oknom na rozdiel od Citelisu, ktory tam ma skoro metrovu zadnu stenu vyplnenu vzduchom. Ale vyzera to zufalo, zaujimalo by ma preco nepouzili komin v rohu, ako maju autobusy. A aj ked rozumiem niektorym dovodom na taketo konanie velmi divne mi pridu taketo skrine s motorom uprosted autobusu. Ci uz Van Hool, Solaris hybrid, ci Skoda 26Tr. Aj ked ta to ma asi najlepsie vyriesene....
A pockat, ja aj zabudol ze aj my mame jednu 
ivanbuto
Jazdné doby sa nemôžu robiť na dopravné špičky, pretože zápchy sú nevyspitateľné a meškania sa rôznia. Riešenie pre špičky je akurát prípadné väčšie "vyrovnávanie meškania" na konečnej, aby spoj nešiel už z konečnej po odchode.
Jediné, čo môže zlepšiť spoľahlivosť autobusov a trolejbusov v špičke sú fungujúce opatrenia na preferenciu MHD.