Reply on: Ike #184927:
Ťah štefánikova - Pražská by sa zniesol aj na jednom pruhu aj poobede. Ťah Šancová - Pražská určite nie. Skús sa niekedy postaviť poobede na nadchod nad SAV alebo na zastávku SAv, koľko bežných áut chodí v pravom pruhu, ako píše 810zssk za trolejbusom (ako často tade ide trolejbus? každý koľký signál v križovatke?, v prípade jazdy za busom je to menšie zdržanie a v prípade SL sú to zasa iné sekundy). Tieto autá keby všetky boli v ľavom pruhu tak zbohom Šancová (ale aj priečne ťahy čiže Karpatská, Račianska,...) O tom že kvôli obrovským zápcham by si potom časť vodičov postupne našla iné trasy a iná časť možno presunula do MHD (hypoteticky) teraz nejdem písať, to je iná téma. Teraz sa bavíme o súčasných intenzitách.
Mike
1. vodič vyhodil zapáchajúceho bezdomovca z busu na žiadosť cestujúcich. Dodatočne došla sťažnosť od inej cestujúcej, že to je nehumánne, že on až tak nesmrdel, že sa to tých pár zastávok dalo vydržať, a že ako sa má ten chudák človek teraz dostať do svojho cieľa. Vedúci bol rozumný a tak vodičovi prémie nestrhol, ale keby tam bol na tom mieste nejaký blbec, tak tie prémie vodičovi strhne.
2. vodič vyhodil na žiadosť cestujúcich zapáchajúcich bezdomovcov z busu. Tí však neposlúchli ani opakovanú výzvu a ostali sedieť na miestach, a tak sa na zastávke čakalo na políciu a dispečing. Prešlo 7 min., cestujúci prestúpili do ďalšieho autobusu ktorý išiel na tej istej linke podľa CP a bezdomovci si naďalej pekne sedeli pohodlne v pôvodnom buse.. teraz už prázdnom. Po ďalších 5 min došiel dispečer a keď sa blížila polícia houmlesi vyskočili z busu a pobrali sa peši preč.