len pár slov k tomu Devínskemu jazeru: zvyknem chodiť do tej oblasti na prechádzky (pozorovanie vtáctva a pod.); ak ide vlak načas tak úsek ŽST Lamač - Dev. jazero trvá tak 12 minút; naposledy (v sobotu) stál lístok 0,74 EUR; reálne tam viac ľudí jazdí iba cez víkend a za priaznivého počasia, najmä na záhradky; vzhľadom na veľkosť prepravného prúdu tam bohate stačí ten vlak, stačí aby normálne fungovala BID a nikoho by ani nenapadlo tam posielať mikrobus...je zbytočné rozoberať túto lokalitu ohľadom dostupnosti MHD, riešilo sa to tu už niekoľkokrát...
vlaky tam stoja, ale integrovanú dopravu predsa máme len na papieroch 
Valec
Obsluhu tých pár domov by si mohol vyriešiť buď zavedením novej vzduch voziacej linky, alebo presmerovaním jednej z existujúcich (67, príp. 79). Presmerovaním 67 dosiahneš akurát to, že zatiaľ čo dnes je to síce na zastávku ďalej ale máš tam ešte celkom obstojný interval (v najhoršom čase 15 min), po novom budeš mať zastávku bližšie, ale interval len 30 min. Z Ružinova aj tak nikto čakať na tú pred svoj dom idúcu linku čakať nebude a nastúpi na to čo príde prvé (teda časť si polepší, časť z okolia Majerskej pohorší, prínos teda žiaden), cestou do Ružinova budú musieť cestujúci špekulovať, na ktorú zastávku ísť. Nedaj bože, ak práve ten ich spoj pre poruchu alebo nehodu vypadne. Presmerovaním 79 sa dostaneš k problému, kde ju v Ružinove ukončiť, keďže už dnes v špičkách musia na Astronomickej vozidlá stáť aj v jazdných pruhoch.
Najjednoduchším a lacnejším riešením tak zostáva vytvorenie peších prepojení ulíc Levanduľová a Orchideová s Hradskou. Ale na to by mal myslieť najmä územný plán a investori.
Ale tebe to zbytočne vysvetľujem...