Takze tak, ako som minule hovoril, ten plan dopravnej obsluznosti bude. Sice az zaciatkom bud.roka, ale dufam, ze to posilnenie L68 sa mu podari pretlacit na januar.
jj, a kedze prepojenie lovinskeho so suchomlynskou sa nezrealizovalo, tak jazdili autobusy. a autobusy boli hladne a limit nafty maly, tak sa neskor opat zaviedli trolejbusy..
podľa tohto: http://www.imhd.sk/ba/index.php?w=30212d372f2833ef3930212dea&mapfile=stare&id=1
bola trať na Kramáre nefunkčná v rokoch 76-82. Okrem celosvetového dôvodu prečo zanikala, resp. obmedzovala sa trolejbusová doprava (lacná nafta), tuto to bolo asi vplyvom komplexnej prestavby Pražskej a napojenia Stromovej, tipujem.
Vie mi niekto vysvetliť, ako to bolo s trolejbusovými traťami v BA?
Ak dobre chápem, tak na vyše 15 rokov sa v 70. rokoch zrušili trate okolo hlavnej stanice? Aký bol dôvod?
Chápem zrušenie trate na Pražskej a Brnianskej v 70. rokoch a na druhej strane chápem, že trať na Kramáre bola zrejme vybudovaná ako akási kvázi náhradná trasa, ale prečo ju po 9 rokoch znova zrušili aby ju obnovili až o ďalšie desaťročie?
Cesty nie sú koryto rieky, že zúžiš prietok a automaticky sa zvýši hladina, alebo naopak, rozšíriš prietok a hladina poklesne - zápcha sa skráti. Môže sa stať, že zúžiš cestu a zápcha sa predĺži len krátkodobo, pretože doprava má svoje limity a naopak, že rozšíriš cestu a zápcha sa o pár rokov vráti do pôvodného stavu pred rozšírením (viď pre pár rokmi rozšírená Záhradnícka). Prehliadaš, že motoristi sú schopní meniť návyky i trasy.
Ak schovať pod zem iba električku, tak samozrejme, že to by bolo jednoduchšie, hovoril si však o podchode pre chodcov, ktorý je však už porovnateľnou stavbou, ako križovatky pod zem, ak nie ťažšiou, keďže niektoré portály by si nemal kam umiestniť. ?
hlavne preto, lebo na tomto mieste je efektivnejsie a ekonomickejsie schovat elektricku pod zem nez tych 20 ci kolko pruhov. Krom toho racko ako krizovatku by bolo velmi tazke dat pod zem narozdiel od takeho trnavskeho myta A keby to tak bolo tak s tou elektrickou bolo, s trochou stastia by sa potom postupne mohla cela siet elektriciek v meste postupne "zhodit" pod zem (ale to uz vymyslam sotoviny )
"A zaroven by sa mohol vybudovat plnohodnotny podchod pod rackom, ktory by tam mal byt 100%"
A prečo by tam mal byť podchod pre chodcov a podjazd pre električky? Prečo by nemala byť zakopaná pod zem, naopak, križovatka aj s autami? Prečo by mali ísť pod zem chodci a autá, hluk a smrad mal ostať na povrchu? Je to predsa verejný priestor a je zabitý križovatkou pre cestnú dopravu, nie električkou a chodcami.
Tlačenica na električkových zastávkach na Račianskom mýte sa dá porovnať s tebou menovanou zápchou od Námestia 1. mája. Úplná katastrofa. Prečo je teda pre teba priepustnosť cesty vyššou hodnotou, než bezpečnosť chodcov? Lebo každodenný stav na spomínaných zastávkach a súvisiacich priechodoch je taký, že nemá zmysel sa baviť o zvýšení komfortu, lebo dnes tam žiaden komfort nejestvuje, ale ľudskej dôstojnosti, pokiaľ sa nechceme rovnať rozvojovým krajinám.
Kým zlepšenie, ak nie pre dominantnú, tak rovnocennú skupinu v dopravnom uzle by bolo zásadné, zápcha po Námestie 1. mája je zatiaľ v rovine tvojich úsudkov.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
MatejBA