Obnovenie dopytového otvárania dverí a zastávok na znamenie (od 19.4.2021)

Vďaka zlepšujúcej sa situácii bude obnovené dopytové otváranie dverí a zastávky na znamenie.

Vzhľadom na zlepšujúcu sa pandemickú situáciu sa od pondelka 19. apríla 2021 znovu zavádza dopytové otváranie dverí a zastávky na znamenie. Pre otvorenie dverí teda bude potrebné stlačiť príslušné tlačidlo na madle z vnútornej strany alebo vedľa dverí z vonkajšej strany, na zastávkach na znamenie bude treba pre výstup stlačiť tlačidlo STOP a pre nástup dať znamenie rukou.

Naďalej zostáva v platnosti:

  • zákaz nástupu a výstupu prednými dverami, rovnako je pre cestujúcich vylúčená aj predná časť vozidla, vymedzený priestor so zákazom vstupu je označený páskou, 
  • zrušenie doplnkového predaja cestovných lístkov u vodiča. Cestujúcim odporúčame zakúpiť si cestovné lístky vopred, a to buď v automatoch na zastávkach, na predajných miestach DPMŽ alebo formou SMS.

Upozorňujeme, že pri ceste verejnou dopravou je stále povinné prekrytie nosa a úst respirátorom triedy FFP2 alebo vyššej (bez výdychového filtra). Chránite tým seba a svojich spolucestujúcich.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.