Reakcia na: Jakub #2236:
Dakujem. Konecne slova uznania aj priamo zo Ziliny, nielen z PO a BA 
Mimochodom, skonstruoval som pokusne zilinsku trolejbusovu siet so siestimi linkami o nizkych intervaloch (na jednej linke 10' spicka-15'sedlo, na troch linkach 12' spicka-15' sedlo, na dvoch linkach 20' spicka-30' sedlo). Na celej sieti je tak spickovy prelozeny interval do 12 minut na jednej strane ulice, okrem DPMZ a Carrefouru (tam 20 min.int.). Viac ako polovica siete ma interval pod 7,5 minuty. Useky Obchodna, Jasenova-Smrekova a Policia-Zel.stanica-Stefanikovo nam. dokonca interval kratsi ako 4 minuty. Ak ma niekto zaujem, na poziadanie vystavim.
Jozef
Nechcem miešať hrušky s jablkami. Samozrejme že každý kto využíva MHD vie zhodnotiť, ktorý systém je lepší. Aj mne vyhovoval systém, keď som mal časový predplatný lístok a presúval som sa po meste ktorýmkoľvek prostriedkom neobmedzene. O tých jednorazových lístkoch som si roky dozadu nemohol spomenúť či vlastne boli niekedy prestupné. Teda neboli. Nespomínam si, ale ani z toho obdobia po zavedení AVTD, žeby sa navrhovali prestupné jednorazové lístky. Vtedy im v tom nič nebránilo. Vladimír tu spomínal, že sa nevyužila šanca na prestupné lístky pri zavádzaní elektronických označovačov. To sme však už boli v roku 1999. O tie jednorazové lístky by podľa môjho názoru ani tak nešlo, skôr ide o tie predplatné, čiže pre stálych zákazníkov.
Ešte sa vrátim k tej AVTD. Tam zarazilo, keď si tak stroho napísal, že "nič z toho nemáte". Nemohol som s tým súhlasiť, lebo neboli tam len tie dve veci tarify a linky, ale celý rad iných vecí. Čiže ak sa začal potom podľa AVTD stavať trolejbusový systém, tak aspoň jeden bod bol splnený. Z tohto obdobia mám ešte podklady a viem posúdiť čo bolo myšlienkou celého projektu, prečo sa spracoval tento projekt, čo sa splnilo a od čoho sa odklonil. Jedna vec je istá, že bola to významná udalosť pre MHD v tom období, z ktorej mnohé by sa dalo použiť aj dnes.