Reakcia na: tomas153cv #14346:
SAD karty sa dajú použiť v autobusoch TD, no TD karty sa nedajú použiť v autobusoch SAD. Ak chce cestujúci využiť ČPL aj na linkách PAD, mal by si ho uložiť na kartu SAD. Predpokladám, že na linkách PAD sa platnosť ČPL overuje povinným priložením karty.
Junáčikom veľa dobrých nápadov želám, už zažili čo my v 2016 a aj o tom to je ... a cestujúcej verejnosti dobrý grafikon, nie svetový, taký byť nemusí ale nech je náš!!! Pre nás!!!
N/A
Vzhľadom na praxou potvrdené skúsenosti či už pánov vodičov, či ostatných, ktorí sa angažujú v tomto /zmena MHD/ som sa nezapájal ako cestujúci do ,,organizácie liniek,, po novom. Možno na strane druhej všetkým ušlo, aké je problematické dostať do praxe takéto zmeny pre ešte cestujúcich / čo zostanú po takýchto zmenách /. Mne napríklad úplne poplietlo scenáre cesty, keď sa pomenili názvy zastávok. S počiatku som radšej vystúpil skorej o jednu zastávku a zvyšok som si došľapal, až po riadné overenie o čo zas ide.
Dnes tu hovoríme o zmenách, kedy /dnes/ ešte nik ani netuší, čo za divočinu to tu bude. Iba z príspevku tu milan005 čítam, že u 6 liniek /2,12,6,8,24,28/ má dôjsť k zmene. No nech sa na mňa nikto nehnevá, ako píšem - riadna divočina. Rád by som si načítal z podkladov na pretláčané zmeny odborné stanovisko dopravného psychológa, či ďalších odborníkov na dopravu. Už to tu aj mnohí naznačili. Pri plánovaní zmien to na ,,papieri,, vypadá úplne inak, ako potom v praxi.
Určite by som postupoval tak, že by
- som zachoval historicky overené linky
- doplnil nové potreby pre linky /napríklad vznik nových/
Ale a opäť to tu spomeniem - robiť čokoľvek dnes v kocúrkove ohľadne MHD je m r h a n i e energiou všetkých zúčastnených /vrátane cestujúcich /. Treba najskôr doriešiť cestnú sieť! Kto toto nechápe nahráva tým, čo všetko riešia iba salámovou metódou a od buka do buka. Moja starka by povedala ,, rozumu to nemá,,.