Nová hybridná zubačka sa podrobuje schvaľovacím skúškam

Na tatranských tratiach bude zatiaľ premávať v rámci testov bez cestujúcich.

Dňa 29. marca 2021 sa na trať Tatranských elektrických železníc po prvýkrát vydala nová hybridná "zubačka" Stadler GTW 2/6 #495.951. Prvá z piatich objednaných ozubnicovo-adhéznych elektrických jednotiek bola do popradského depa dovezená od výrobcu v polovici januára tohto roka. Po jej oživení budú teraz nasledovať rôzne skúšky v rámci schvaľovacieho procesu, zatiaľ len na tratiach TEŽ, keďže trať ozubnicovej železnice Štrba - Štrbské Pleso je ešte v rekonštrukcii. V prípade bezproblémového schválenia sa očakáva jej zaradenie do premávky s cestujúcimi v priebehu tohtoročného leta.

Nové zubačky budú pomenované podľa tatranských štítov Bradavica, Kostolík, Stredohrot, Ganek a Vysoká a na každú z nich bude aplikovaná grafika s príslušným štítom vychádzajúca z víťazného návrhu vybratého v súťaži v roku 2019. Prvá jednotka nesie grafiku a pomenovanie po štíte Bradavica.

Viac k téme

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.