Vyskúšajte pripravované
Preprava bicyklov a lyží

MHD Poprad

Prepravu bicyklov v autobusoch MHD Poprad upravuje prepravný poriadok dopravcu aktualizovaný k 1.12.2019. Bicykle je možné prepravovať v autobusoch označených piktogramom bicykla, v mimoriadnych prípadoch aj v autobusoch neoznačených piktogramom. V oboch prípadoch je potrebný súhlas vodiča. Prednosť pred prepravou bicykla majú cestujúci bez bicykla, detské kočíky s dieťaťom a invalidné vozíky. V jednom bežnom autobuse je možné prepravovať najviac 2 bicykle. Za prepravu bicykla sa platí dovozné ako za batožinu v zmysle platnej tarify.

Cestujúci si môže do autobusu vziať jeden pár lyží s palicami, sánky, alebo snowboard ako príručnú batožinu. Za prepravu lyží (sánok, snowboardu) sa platí dovozné ako za batožinu v zmysle platnej tarify.

Tatranská elektrická železnica

Vo vlakoch TEŽ je možná pohodlná preprava bicyklov. V električkách je vedľa dverí vyhradený priestor s držiakmi na bicykle. Naloženie a vyloženie bicykla si zabezpečuje sám cestujúci. Problém s umiestnením bicykla v električke však môže nastať v prípade preplnenosti vozidla. Za prepravu bicykla sa platí dovozné vo výške 1,50 € za jednosmernú cestu, alebo 2,50 € za celodenný lístok.

Na tratiach železníc je možná bezplatná preprava lyží, snowboardu a sánok. Cestujúci môže prepravovať len jeden kus z uvedených vecí a je povinný uložiť ho vo vozidle tak, aby neprekážal ostatným cestujúcim. V električkách je priestor na uloženie lyží na plošine vedľa dverí.


1.12.2019
-mhd-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.