Preprava bicyklov a lyží

MHD Poprad

Prepravu bicyklov v autobusoch MHD Poprad upravuje prepravný poriadok dopravcu aktualizovaný k 1.12.2019. Bicykle je možné prepravovať v autobusoch označených piktogramom bicykla, v mimoriadnych prípadoch aj v autobusoch neoznačených piktogramom. V oboch prípadoch je potrebný súhlas vodiča. Prednosť pred prepravou bicykla majú cestujúci bez bicykla, detské kočíky s dieťaťom a invalidné vozíky. V jednom bežnom autobuse je možné prepravovať najviac 2 bicykle. Za prepravu bicykla sa platí dovozné ako za batožinu v zmysle platnej tarify.

Cestujúci si môže do autobusu vziať bezplatne jeden pár lyží s palicami, alebo snowboard ako príručnú batožinu.

Tatranské elektrické železnice

Vo vlakoch TEŽ je možná pohodlná preprava bicyklov. V električkách je vedľa dverí vyhradený priestor s držiakmi na bicykle. Naloženie a vyloženie bicykla si zabezpečuje sám cestujúci. Problém s umiestnením bicykla v električke však môže nastať v prípade preplnenosti vozidla. Za prepravu bicykla sa platí dovozné vo výške 1,50 € za jednosmernú cestu, alebo 2,50 € za celodenný lístok.

Na tratiach železníc je možná bezplatná preprava lyží, snowboardu a sánok. Cestujúci môže prepravovať len jeden kus z uvedených vecí a je povinný uložiť ho vo vozidle tak, aby neprekážal ostatným cestujúcim. V električkách je priestor na uloženie lyží na plošine vedľa dverí.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.