Vyskúšajte pripravované
Cestovanie s preukazom ŤZP / ŤZP-S

Podmienky prepravy cestujúcich s preukazmi ŤZP / ŤZP-S.

MHD Poprad

Držitelia preukazov osoby s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP, ŤZP-S) sa prepravujú v popradskej MHD za zľavnené cestovné vo výške 0,10 € (pri platbe dopravnou kartou 0,05 €). Držitelia preukazu osoby s ťažkým zdravotným postihnutím majú zároveň nárok na bezplatnú prepravu invalidného vozíka, resp. vodiaceho psa v prípade nevidiacich osôb. Sprievodca osoby s preukazom ŤZP s nárokom na sprievodcu sa prepravuje za zľavnené cestovné vo výške 0,25 € (0,15 € pri platbe dopravnou kartou).

Nárok na zľavnené cestovné sa v týchto prípadoch preukazuje preukazom ŤZP / ŤZP-S. Sprievodca má nárok na zľavnenú prepravu na základe preukazu ŤZP-S sprevádzaného.


Tatranská elektrická železnica

Držitelia preukazov osoby s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP, ŤZP-S) sa v sieti TEŽ prepravujú za zľavnené (polovičné) cestovné. Držitelia preukazu osoby s ťažkým zdravotným postihnutím majú zároveň nárok na bezplatnú prepravu:

  • invalidného vozíka,
  • sprievodcu,
  • detského kočíka pre imobilné dieťa,
  • vodiaceho psa.

Nárok na zľavnené cestovné resp. bezplatnú prepravu sa v týchto prípadoch preukazuje preukazom ŤZP / ŤZP-S. Sprievodca, resp. vodiaci pes má nárok na bezplatnú prepravu na základe preukazu ŤZP-S sprevádzaného.


Tatranské lanové dráhy

Držitelia preukazov osoby s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP, ŤZP-S) majú na tatranských lanovkách možnosť cestovať za zľavnené cestovné. Za rovnaké zľavnené cestovné sa prepravuje aj sprievodca osoby s preukazom ŤZP-S. Za prepravu invalidného vozíka na pozemnej lanovke na Hrebienok sa poplatok neúčtuje.


26.12.2019
-mhd-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.