Cestovanie s preukazom ŤZP / ŤZP-S

Podmienky prepravy cestujúcich s preukazmi ŤZP / ŤZP-S.

MHD Poprad

Držitelia preukazov osoby s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP, ŤZP-S) sa prepravujú v popradskej MHD za zľavnené cestovné vo výške 0,10 € (pri platbe dopravnou kartou 0,05 €). Držitelia preukazu osoby s ťažkým zdravotným postihnutím majú zároveň nárok na bezplatnú prepravu invalidného vozíka alebo vodiaceho psa v prípade nevidiacich osôb. Sprievodca osoby s preukazom ŤZP s nárokom na sprievodcu sa prepravuje za zľavnené cestovné vo výške 0,25 € (0,15 € pri platbe dopravnou kartou).

Nárok na zľavnené cestovné sa v týchto prípadoch preukazuje preukazom ŤZP / ŤZP-S. Sprievodca má nárok na zľavnenú prepravu na základe preukazu ŤZP-S sprevádzaného.


Tatranská elektrická železnica

Držitelia preukazov osoby s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP, ŤZP-S) sa v sieti TEŽ prepravujú za zľavnené (polovičné) cestovné. Držitelia preukazu osoby s ťažkým zdravotným postihnutím majú zároveň nárok na bezplatnú prepravu:

  • invalidného vozíka,
  • sprievodcu,
  • detského kočíka pre imobilné dieťa,
  • vodiaceho psa.

Nárok na zľavnené cestovné resp. bezplatnú prepravu sa v týchto prípadoch preukazuje preukazom ŤZP / ŤZP-S. Sprievodca, resp. vodiaci pes má nárok na bezplatnú prepravu na základe preukazu ŤZP-S sprevádzaného.


Tatranské lanové dráhy

Držitelia preukazov osoby s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP, ŤZP-S) majú na tatranských lanovkách možnosť cestovať za zľavnené cestovné. Za rovnaké zľavnené cestovné sa prepravuje aj sprievodca osoby s preukazom ŤZP-S. Za prepravu invalidného vozíka na pozemnej lanovke na Hrebienok sa poplatok neúčtuje.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.