Železničná spoločnosť vybrala grafické stvárnenie nových tatranských zubačiek

Odborná porota vyberala z piatich návrhov, ktoré sa dostali do finále.

Do súťaže o grafický návrh nových hybridných elektrických jednotiek pre Vysoké Tatry, ktorú vyhlásila Železničná spoločnosť Slovensko bolo prihlásených 13 relevantných návrhov. Z nich postúpilo do finále päť, o ktorých bude odborná porota rozhodovať 8. mája 2019.

Každý návrh obsahuje riešenie pre každú z piatich nových zubačiek.

  • Návrh 1: motívy: 1. folklór, kroje (Ždiar); 2. zima, zimné športy; 3. fauna a flóra (kamzík, plesnivec); 4. lanovka na Lomnický štít; 5. Štrbské pleso;
  • Návrh 2: prírodné krásy a cestovný ruch Vysokých Tatier (plesnivec, kamzík, lanovka, medveď, horský nosič);
  • Návrh 3: každé vozidlo obsahuje jedno písmeno slova TANAP, ktorému zároveň prikladá nový význam v anglickom jazyku (tradition, adventure, nature, architecture, panorama);
  • Návrh 4: vzácne zvieratá Tatier, z ktorých každé je spojené s konkrétnou tatranskou lokalitou a zaujímavosťou;
  • Návrh 5: päť výnimočných, menej známych vrchov Vysokých Tatier: Ganek (2462 m), Kostolík (2262 m), Stredohrot (2441 m), Bradavica (2476 m), Vysoká (2560 m).
Doplnené 9.5.2019: Odborná porota nakoniec z finálových návrhov vybrala ako víťazný návrh č. 5 s tatranskými štítmi. Autorom návrhu je Jakub Rusnák.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Osobne sa mi najviac páči asi štvorka, ale pekné sú i dvojka a trojka - pri všetkých troch oceňujem kombináciu nových prvkov do istej miery rešpektujúca "korporátny náter" jednotiek 425 (v novej verzii). Jednotka mi príde ako "štandardná celovozidlová reklama" (čo vozidlo, to úplne iný dizajn bez akéhokoľvek spojivka s ostatnými novými i staršími električkami) a päťka mi príde nudná.