Reakcia na: JJ #56329:
Čiže skoro pred rokom ohlásené "kľúčové zatraktívnenie a posilnenie verejnej hromadnej dopravy" v časti o posilnení spočívalo v trištvrte roka meškajúcom doplnení L3 o jedno chaotické poradie so zachádzaním cez Tesco bez reálnej úpravy CP vrátane rovnomernosti a pravidelnosti ponuky. No to si niekto dal "sakra veľa roboty" - bravó. Hlavne že oznamy o tom sú po zastávkach aj na Okružnej, Úsvite, či Huštáku atď.Toto mesto zjavne navždy zostane učebnicovým príkladom, ako sa to nemá robiť. A potom je veľké počudovanie, prečo ubúdajú cestujúci - ale haló, toto sa tu deje vyše 30 rokov.
A to sa nejdem pýtať na avizovanú svetelnú križovatku pod nemocnicou a že kde je ten buspruh od Švermovej (pribudol už? lebo oproti Tajovského zjavne meškal), ktorý bol aj v aktuálnom čísle Radničných novín.
Aspoň že tie buspruhy na Tajovského a smerom od nemocnice boli zriadené, fungujú a ukazujú, ako to tam malo byť už dlhé roky riešené a umožnená plynulejšie jazda vozidiel hromadnej dopravy. Len to sa musela robiť nová nemocnica, aby sa dokázal urobiť dostatočný tlak k realizácii inde bežného opatrenia. Ale za cestujúcich vďaka aj za to.
draxter