Mimi: neviem co vravi stavebny zakon o trolejovom vedeni, ale mam pocit, ze ho vobec neriesi, pretoze sa jedna o drahovu stavbu rovnako ako napajacie a spinacie stanice a meniarne a tie su v kompetenciach Drahoveho uradu (v zmysle zakona o drahach). Taktiez existuje akasi norma, ktora zakazuje mimo udrzbu, vyluky a havarijne stavy vypinat napajacie napätie na jednosmernych PTZ (vraj ochrana pred koroziou bludnymi prudmi).
A veľa o tom ľúbi kriakať a krákať. Napriklad nejakou vysoko sofististikovanou metodou prisla na skutocnost, ze v Bratislave nikdy ziadne narecie ňebolo a treba podľa KSSJ a PSS vravieť, ľebo ujo Štúr Ľudevít si to tak prial a navyse to aj v akomsi platku jazykovedeckom dokazala publikovat... Bernolak by sa aj v rove obratil

mimi
Po 1: V nasom meste je je taka tradicia, ze ked sa nieco nepouziva a je to trochu cenne, ihned to zuzitkuju opaleni obcania.
Po 2: Keby prestala sad pouzivat trolej. siet zanikla by jej tym aj licencia na nu a po jej pripadnom pokuse o obnoveni, by bola potrebna revizia trolej siete. Vsetko stoji nemale peniaze, aj udrziavanie nejazdych trolejbusov, teda ich zakonzervovanie.
Ja som toho nazoru, ze keby sa uz v nasom meste raz prestalo s trolejmi, uz by sa nazad nevratili.