Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: TeBeCe #50409:
tak som to urobil teraz, len donedávna som v TN vypĺňal poctivo od-do, lebo viac ako jedno odstavenie nebolo. V každom prípade, jedna kolonka by tam stačila tak ako vravíš - odstavenie, ktoré predchádza vyradeniu.
Reakcia na: draxter #50407:
kolonka odstavenie = definitivne na vyradenie. je to logicke, lebo viac ako jedno docasne odstavenie tam nedas.
Reakcia na: BB-Schuhu #50399:
Ja by som to videl tak, keby sa to skutocne zrealizovalo, ze stupne strata primestskych autobusovych liniek a tym padom stupnu aj dotacie na na tieto linky.
Reakcia na: Kami #50405:
aha, tak to upravím tak ako vravíš ? Potom by ale odstavenie z premávky už nemalo mať kolonku od-do, ale len pevný dátum ?
Reakcia na: draxter #50404:
To bolo aj na 1501. Da sa to vyriesit tak, ze odstavenie sa zapise do poznamok.
Reakcia na: Kami #50403:
je to ale na figu, pretože napr. v TN sekcii nám ukazuje ako odstavené #03 a #54, ktoré riadne premávajú, len boli odstavené v určitom období kvôli nehode. Takže žltú farbu naťahuje asi už len z podstaty, že niekedy bolo vozidlo odstavené, a nie z aktuálneho stavu.?
Reakcia na: milan001 #50401:
V katalogu sa urobili nejake zmeny, takze odstavenie vozidiel je viditelne. Pri autobusoch neboli aktualizovane udaje, pri 1501 bol problem prave v tej zmene.
Reakcia na: milan001 #50401:
Tie údaje v katalógu celkom nesedia. ZV-318BI a ZV-356BI sú v Bratislave, ostatné jazdia tu v Banskej Bystrici (niektoré viac, niektoré menej). ZV-317BI jazdila od 10/2013 do 06/2014 na linke č. 34, no teraz cez leto stojí, lebo nemá využitie.
1501 je odstavená? aj ZV-317BI, ZV-318BI, ZV-355BI a ZV-356BI? aký je dôvod, veď ZV-317BI som videl ešte v júni na 34-ke a 1501 na 1-tke.
Reakcia na: kvorka #50397:
Dnes bola von aj #1512 na L1, aj obe B961e DPMBB aj BB-516DK. Takže jazdiť budú aj cez prázdniny.
Dnes dopoludnia malo byť na programe otváranie obálok s ponukami na dodávku 4 nových trolejbusov pre DPM BB. S akým výsledkom to skončí, ukáže až čas. Tiež ešte nevieme (alebo vieme?) či naozaj dostaneme peniaze z uvedenej výzvy alebo dostanú prednosť Košice alebo sa vyhovie obom mestám?

Média zaplavuje sľub R. Fica o bezplatnom cestovaní pre študentov a dôchodcov na železnici od 17.11.2014. Nemám záujem to komentovať, ale predsa si kladiem otázku - doteraz neboli peniaze, zvyšovalo sa cestovné, rušili sa spoje aj celé trate a odrazu švihnutím čarovného prútika si Slovenská republika môže dovoliť bezplatné cestovné pre obrovskú skupinu cestujúcich. Pritom všade je trend obmedzovať zľavy a zvýhodňovať práve tú skupinu, ktorá platí plné cestovné a ktorá je preto pochopiteľne aj najzaujímavejšia. Tento jav možno sledovať na cenníkoch autobusovej dopravy, napr. aj posledná úprava cestovného v MHD Banská Bystrica od 1.1.2014 bola v tomto duchu. No ak by predsa došlo k bezplatnému cestovnému na železnici, tak zrejme to bude mať za následok drastický pokles cestujúcich v prímestských autobusových linkách súbežných s vlakmi a linky typu 601457/601458 tak budú odsúdené na zánik - regulácia autobusovej a železničnej dopravy za cenu nesystémového a čiste politického opatrenia.
Reakcia na: kvorka #50397:
opravujem "Teda ešte jedna bude oddychovať." tam byť nemalo, ale len "Takže jedna B961 predsa musí von". ?
Reakcia na: Ali B. #50396:
áno, len poslednú dobu som ho tam nevídal poznačený, rovnako ako trolejbusové ZV ? Inak 15Tr asi už nevyjdú, resp. iba výnimočne do septembra, však? A ak správne rátam, tak ani žiadna B961 by nemusela, veď na 22 bude 5xC18, na 24 4xC18, na 25 4xC18, na 26 1xC18 a na 90 1xC18. Teda ešte jedna bude oddychovať. Takže jedna B961 predsa musí von ?
Reakcia na: kvorka #50395:
NZV je predsa už niekoľko mesiacov BB-359CK a tak je to aj vo výprave uvádzané.
ako to je s vybranými spojmi linky 3: je mi jasné, že skoré ranné a večerné spoje nebudú obsluhované trolejbusom (kde by sa asi otočil pod plážou), ale z výpravy posledných mesiacov neviem, čo ich vykonáva - BB-245AY alebo SAD ZV s nejakým vozom z iného poradia?
Reakcia na: mirkobb #50393:
Viem, nie si jediný kto sa ma pýta. Takže to riešim a poslal som ešte ráno mail. Okrem toho je dotaz aj na výstupnú zastávku v BS, pokiaľ viem tak by to mala byť Horná Roveň, špekulovalo sa aj nad Červenou studňou. Dúfam že dostanem včas odpoveď.
Reakcia na: brefos #50390:
"Zaujímavé" ale na tom propagačnom materiáli je, že je tam uvedená aj nácestná zastávka v BB na Striebornom námestí, ale už tam nie je uvedený ani čas odchodu, ani cena, nič..?!
Reakcia na: BB-Schuhu #50391:
Este doplnim ze pocas vyluky budu v zastavke Brezno-Halny zastavovat vlaky 7728, 7729, 7730, 7731, 7732, 7733, 7734, 7735, 7736 a 7737 (Brezno-Cervena Skala), nakolko NAD ju obsluhovat nebude.
Informácie o výluke na trati č. 174. Na úseku Pohronská Polhora-Tisovec prebieha nepretržitá výluka, ktorá potrvá až do 7. septembra. Napokon, od 27. júna do 31. júla (5-týždňová výluka) nebudú jazdiť vlaky ani v úseku Brezno-Pohronská Polhora.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.