Ako ja neviem, čo niekto furt vidí problém v prestupovaní, pred rokom 2000 sa prestupovalo tak isto a nikomu to nevadilo, všetci mali predplatné lístky a spoje boli zosúladené dosť dobre. Teraz keď sú čipové karty, tak sa chce každý zviseť odvšadiaľ všade raz za tri hodiny.
Dnes som mal opäť tú česť zviesť sa L25 8:18 z Karpatskej, načas a v pohode, akurát som sa cítil ako blbec, keď autobus išiel dole sásovskou cestou 10km/h a vlastne... takouto závratnou rýchlosťou išiel stále..
Dnes som mal opäť tú česť zviesť sa L25 8:18 z Karpatskej, načas a v pohode, akurát som sa cítil ako blbec, keď autobus išiel dole sásovskou cestou 10km/h a vlastne... takouto závratnou rýchlosťou išiel stále..
JJ
Co sa tyka toho trojuholnika, podla mna tam chyba este jeden vyznamny prvok - okrem sasovej, radvane a foncordy si zabudol na centrum. Centrum je najvyznamnejsim bodom v BB, lebo tam sa v podstate prepravuju vsetci. Potom L21/22/26 su linkami prechadzajuce sasova - centrum - radvan/foncorda. Preto sa neda hovorit v tychto pripadoch o nejakych super atraktivnych linkach. Do urcitej miery splnaju aj ine funkcie a to preprava cestujucej verejnosti na dielcich prepravnych vztahoch, ale komplexny prepravny vztah Sasova - foncorda reprezentuje L24, Radvan - Sasova L90. Jednoducho, na riesenie takychto medzisidliskovych vztahov su tu ine linky, ktore idu z bodu A do bodu B napriamo a nie este cez bod C, vdaka ktoremu sa dlzka prepravy neumerne na tak male mesto ako je BB, predlzuje.
Stale je to o tom, ze myslienka L21/22 je o spominanych dielcich prepravnych vztahoch odbavenych jednou ranou (linkou). Ale tieto dielcie vztahy su stale len usekove a teda do doby ukoncenia trolejky do sasovej nevyvstava skutocna potreba vsetky tieto ciastkove prepravne vztahy pospajat do jednej megalinky, najma, ak sa maju preto navzajom ohrozovat dva druhy trakcie.