Mohol by niekto čo - to pozisťovať okolo výroby (kompletizovaní) autobusov - prototypov zač. 90. rokov vo Zvolene? Mali to robiť s nejakými Poliakmi pod zn. Granus. Jeden taký Granus ešte premáva v prímestskej linke v BB.
Aj v Lučenci vtedy, v počiatkoch privatizácie vyrábali vlastné autobusy v malých množstvách pod. zn. Slovbus.
Chcem tým povedať to, že obľúbený argument odporcov ekologickej dopravy (žiaľ osvojila si ho aj zvolenská SAD-ka) je, že trolejbusy sa vyrábajú v malých sériách a tak, hoci ich výroba je nenáročnejšia (aj údržba), sú drahšie.
KEBY SA VŠETKY DOPRAVNÉ PODNIKY NAPR. LEN NA SLOVENSKU (Kde je ich päť) prevádzkujúce trolejbusy (vrátane BB) SPOJILI A VYRÁBALI SI SAMI TROLEJBUSY?
URČITE BY BOLI OVEĽA LACNEJŠIE NEŽ KUPOVANÉ AUTOBUSY A SAMOZREJME AJ LACNEJŠIE AKO KUPOVANÉ TROLEJBUSY (v cene, ktorých je najväčšou položkou daň a zisk. Daň nemusíš platiť, keď si niečo vyrábaš sám pre seba)
Aj v Lučenci vtedy, v počiatkoch privatizácie vyrábali vlastné autobusy v malých množstvách pod. zn. Slovbus.
Chcem tým povedať to, že obľúbený argument odporcov ekologickej dopravy (žiaľ osvojila si ho aj zvolenská SAD-ka) je, že trolejbusy sa vyrábajú v malých sériách a tak, hoci ich výroba je nenáročnejšia (aj údržba), sú drahšie.
KEBY SA VŠETKY DOPRAVNÉ PODNIKY NAPR. LEN NA SLOVENSKU (Kde je ich päť) prevádzkujúce trolejbusy (vrátane BB) SPOJILI A VYRÁBALI SI SAMI TROLEJBUSY?
URČITE BY BOLI OVEĽA LACNEJŠIE NEŽ KUPOVANÉ AUTOBUSY A SAMOZREJME AJ LACNEJŠIE AKO KUPOVANÉ TROLEJBUSY (v cene, ktorých je najväčšou položkou daň a zisk. Daň nemusíš platiť, keď si niečo vyrábaš sám pre seba)
SAD Zvolen si to nezaslúži (teraz ma, bystričania, nezabite).
Karol Nagy
Z e-mailov jedného z najpasívnejších poslancov vyberám (O doprave som mu nikdy nepísal, reagoval na moje verejné príspevky, najmä na imhd.sk):
O diskusii na www.imhd.sk:
„Ta diskusia na imhd je uplne jalova a plna jedu. Je neplodna.“
O mojej podpore trolejbusovej doprave a petícii:
„Karol, ty zrejme nemáš stále čo robiť. Ty vždy chytáš psa iba za chvost... píšeš takéto chobotiny. Veď ty si pletieš pojmy s dojmami a nerozoznáš kravu od mačky... Nepíš prosím ťa hovadiny a koniny. Prosím ťa, aspon už dohliadni, aby tie hárky neboli zamastené od bryndze, alebo premočené od žinčice, alebo prípadne slaniny.
Na námestie môžeš požičať svoj stolík (aký si mal naposledy pri Národnej ulici), bola to aspoň zábava pre okoloidúcich, ale nech je tam radšej niekto vzhľadnejší a najmä s vlastnou stolicou, prípadne aj vlastným rozumom.
Doprave asi pramalo rozumies, podla tvojho pocinania. Akurat ta niekto zneuzije a potom odkopne. Tak sa este raz zamysli.
O samotnej petícii „Spoločne zachráňme trolejbusovú dopravu“:
Tie petície o nejakých trolejbusoch patria úplne niekomu inému a nie šachovému krúžku a tobôž nie primátorovi... o peticii som ti uz napisal, aby si tvoj vzacny cas (ak ho mas) vyuzival bohumilejsie. Nerozumies tomu a ani nevies komu ju adresovat.
Odpovedal mi aj na tri moje priame otázky:
1. SI ZA LIKVIDOVANIE TROLEJBUSOVYCH TRATI V BB - ANO - NIE?
Ja nelikvidujem trolejbusy, ale ceska SADBB, ktora ich uz asi aj tak predala a hra s vami a obcanmi trapne divadlo
2. SI ZA OBNOVENIE PREVADZKY TROLEJBUSOV - ANO - NIE?
Obnova trolejbusov? Ano, ale kto? SADBB, ktora nema licenciu?
3. SI ZA DOSTAVBU TROLEJBUSOVYCH TRATI DO SASOVEJ - ANO - NIE?
Trolejbusy do Sasovej? Tak si vezmi papier a rataj a pozri sa aj na mapu a cesty. Ano, ak to zaplatis. Zajtra si radsej zober klbko drotu a mozes zacat tahat do Sasovej
PRIPOMÍNAM, ŽE TO NÁŠ POSLANEC ZA SÁSOVÚ A KDH NEPÍSAL NA SILVESTRA, ale 5. 1. a 8. 1.