Reakcia na: Juraj #10223:
Mohl byste mi, prosím, vysvětlit jednu věc? Proč v převážně měst Evropy (od Lisabonu po Rigu, včetně např. Prahy, Brna, Prešova atd.) žádnou přesnou evidenci spojenou s buzerací cestujícíh nedělají a přesto dovedou odhadnout, jakou službu cestujícím nabídnout? To nejde získat přehled o vytíženosti spojů nějak jinak, třeba vážením, nebo tak (určitě i jiné způsoby existují, než nutit lidi si pořád něco označovat jako *****i)?Abyste se, pánové v Žilině jednoho krásného dne náhodou přesně nedopočítali k nule!
Juraj
Podla systemu "podaj prst - chcu celu ruku" mnohym vobec nebude stacit casovy cestovny listok, ak ho bude treba evidencne oznacovat. Budu chciet, aby nemuseli robit vobec nic.
Len udaj o casovom konci platnosti cipovej karty asi po skusenostiach z H.Kraloveho nebude stacit, je tu fakt neodhalitelne riziko, ze si to ludia hacknu a budu si terminy nekontrolovatelne predlzovat, az sa najde koumak, ktory z toho bude robit "vecnu" kartu. Pri aspon evidencnom oznacovani je mozne v DP porovnat udaje z predajnych miest a vozidiel a softwarovo zistit, ci sa nahodou neoznacuje karta, ktora je po platnosti.
/Ciste ale len teoreticky sa to da aj elektronickou citackou revizora, kde by musela byt sustavne denne aktualizovana obrovska databaza vsetkych kariet a ich expiracnej doby./