Reply on: S499.1023 #4694:
Však ich aj dostala. Viď:https://www.prazsketramvaje.cz/kratasy/obrazky//20260621121435-6312-001.jpg
Ako som písal, prekvapuje ma, že nespravili pôvodné bočné okná.
Stierače a zrkadlá z prevádzkového hľadiska chápem. Taktiež statický menič a iné fíčury.
upravovač fotiek
Otázka pre znalcov: Jazdil vozeň #6312 vôbec v tom stave, v ktorom je teraz? Bočné okná sú zjavne po výmene (keď zrušili hrubú priečku uprostred), ale koženka zvnútra pri oknách ešte je. Poloha zadných združených svetiel je tiež ešte pôvodná a bočné smerovky sú "vysoko". Náter strechy so širšou sivou časťou (až po zúženie skrine), sedadlá sú ešte polstrované. Ja sa v pražských T3 zasa až tak nevyznám, ale viem, že takto to z fabriky určite nebolo. A keď menili okná, tak som si myslel, že pri tom zrušili aj koženku na oknách a menili aj polohu smeroviek (prípadne ich menili za hranaté, resp. otáčali aj zadné združené svetlá, ak ich rovno nevymieňali za hranaté). Ak to má byť stav po nejakej (nie nutne prvej) VP, tak predpokladám, že tomu zodpovedá voz #6340:
https://imhd.sk/transport/galeria-media/174266/
https://transphoto.org/photo/1272322/
Preto mi vŕta v hlave, či a ak áno, kedy #6312 vyzeral tak, ako je teraz.
6312