Reply on: MatejBA #4654:
Súhlasím, že cesta by mala byť potiahnutá až do Lamača. Je zaujímavá aj z hľadiska MHD pre nejaký miestny vymeták, ktorý by ľudí vozil k nosným linkám.Zároveň stále nechápem, prečo sa neuvažuje s električkou v smere z DNV cez Dúbravku, Lamač (trať by mohla viesť cez Janka Alexyho a obslúžiť aj časť Lamača vrátane stanice - aby bol návoz motákom na STN Lamač s prestupom na hrane), Patrónku a Pražskú/Brniansku a Štefánikovu. Objem dopravy z toho smeru bude iba rásť a už teraz autobusy nestíhajú. Medzi 7:00 a 8:00 príde na Patrónku spolu 27 autobusov na linkách 21, 37 a 63. K tomu 15 autobusov na linkách 83 a 84. Iné linky, ani prímestské, nepočítam. Na Patrónku prichádzajú kĺbové autobusy v špičke každých 85 sekúnd, pričom na Pražskú a ďalej do centra ich pokračuje väčšina - spolu 34 autobusov, t.j. častejšie ako každé dve minúty ide kĺbový autobus (časť z nich je XXL štvornápravový), ktorý potom uviazne v zápche v miestach, kde BUS pruhy nie sú.
Navyše električky v dvojminútovom intervale na Karloveskej narážajú na limit (pri súčasnej dĺžke súprav 32,5 metra), takže pre Dúbravku by bola električková linka, ktorá by išla kratšou cestou do centra mesta, zaujímavá a určite by odviedla časť cestujúcich, ktorí sa dnes vozia cez Riviéru. O nahradení neekologických autobusov kapacitnou a koľajovou dopravou v elektrickej trakcii nehoroviac.