Dovolím si tvrdiť, že cestovanie autom - palivo (nehovoriac o amortizácií) je už dnes výrazne drahšie ako VHD. Akékoľvek celoplošné lacné lístky budú mať minimálny vplyv pri výbere VHD vs. auto (možno okrem MHD v rámci miest). Oveľa dôležitejším faktorom je cestovný čas. No a tam vidím minimálne až žiadne pokroky.
To už je lepší aj môj Lístok na všetko.)

810zssk
Pre mňa sú toto veľmi odlišné veci. PS hovorí o výraznom zlacnení (a teda zadotovaní) verejnej dopravy s cieľom do nej pritiahnúť nových cestujúcich (plus nadhadzuje aj nejaké koncepty tarify, aj keď mne osobne sa moc nepáčia). MD hovorí len o tom že bude nejaká jednotná tarifa, tuším ešte že to bude sieťový lístok, ale to nijak z môjho pohľadu neimplikuje že chcú spraviť to čo navrhuje PS. To čo prezentuje MD môže kľudne splniť napr. rozšírenie platnosti tisíceurového Maxi Klasiku. Alebo to môže byť 30€ sieťový lístok na deň, dobrý na cestu do Humenného, ale tiež pre väčšinu ľudí nevýhodný.