vcera som tu ten prispevok pridal omylom.nehnevajte sa
Na mojom 17" monitore v Netlabe som fungoval v 1600x1200, s natiahnutymi 3 iXtermami 80x92 vedla seba, s fontom 6x13
(pripadne na niektorom z virtualnych desktopov bolo v niektorom stlpci namiesto 1 dlheho viac kratsich)
To bola roboticka...a nadavam ze LCD na mojom notase je len 1024x768...ja potrebujem toho na screen zmestit co najviac, neznasam konsku velkost pismen
Ja si standardne nastavujem najvyssie rozlisko, ake je monitor este schopny zobrazit aspon tak ostro, ako moj zrak vidiet (vid starucke 14" na matfyze - 1024x768, aj ked 43Hz interlaced)
Cize 1280x1024 je pre mna standard, 1024x768 minimum co som este ochotny zniest (na 800x600 ma nikto nedonuti sa pozerat) 
si
800x600 alebo nebodaj 640x680 by som povazoval uz vyslovene za trest, tam sa toho na obrazovku zmesti prilis malo... [a ja potrebujem zmestit na obrazovku terminalove okna s rozmermi minimalne 132 stlpcov x 64 riadkov
PS: skus niekedy chytit za (vlastnym) kompom beusa, ten ma(val) iXtermy nastavene tak, ze pismenka si musel hladat pomaly pod mikroskopom