Discussion Forum › Operations Forum

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: si #36661:
Hehe, takmer 🙂 Na mojom 17" monitore v Netlabe som fungoval v 1600x1200, s natiahnutymi 3 iXtermami 80x92 vedla seba, s fontom 6x13 🙂 (pripadne na niektorom z virtualnych desktopov bolo v niektorom stlpci namiesto 1 dlheho viac kratsich) 🙂 To bola roboticka...a nadavam ze LCD na mojom notase je len 1024x768...ja potrebujem toho na screen zmestit co najviac, neznasam konsku velkost pismen 🙂 Ja si standardne nastavujem najvyssie rozlisko, ake je monitor este schopny zobrazit aspon tak ostro, ako moj zrak vidiet (vid starucke 14" na matfyze - 1024x768, aj ked 43Hz interlaced) 🙂 Cize 1280x1024 je pre mna standard, 1024x768 minimum co som este ochotny zniest (na 800x600 ma nikto nedonuti sa pozerat) 🙂
Ups...a sorry za taky dlhy offtopic 😉
Reply on: Peon #36658:
zvycajne pouzivam 1204x768 z dovodu ze to je maximum co rozumne zvlada LCD/monitor, ale doma na jednom monitore pouzivavam obcas aj 1600x1200 😃 (ale zvycajne 1280x1024)
800x600 alebo nebodaj 640x680 by som povazoval uz vyslovene za trest, tam sa toho na obrazovku zmesti prilis malo... [a ja potrebujem zmestit na obrazovku terminalove okna s rozmermi minimalne 132 stlpcov x 64 riadkov 😃 ]

PS: skus niekedy chytit za (vlastnym) kompom beusa, ten ma(val) iXtermy nastavene tak, ze pismenka si musel hladat pomaly pod mikroskopom
Reply on: Peon #36658:
cim viac sa pouzivaju vacsie monitory, tym vacsie rozlisenie sa pouziva coraz castejsie...samozrejme na nejakom 14" monitore nebudem mat 1280 x 960, ale napr. na 17" uz je 800x600 dost nepozeratelne 🙂
dobry vecer.ano to som zase ja.kto chce na mna reagovat prosim vas nech si precita tento prispevok hoci aj 4 krat,zamysli sa a potom nech odpise.dakujem.takze v prvom rade:spytam sa RIGa,AAA,NNDROa WAPa a Amosa Keyenesa kedy som povedal ze toto su oficialne stranky DPB.nikdy.toto je diskusne forum a neni tu vymedzeny okruh prispevkov cize si tu budem pisat co chcem moze to byt aj o janosikovi.NIE JE TU DEFINOVANY OKRUH PRISPEVKOV.(citajte tuto vetu iba ked ste necitali predchadzajucu.zaroven som aj povedal ze pravidelne pisem emaily na DPB ale ani raz mi neodpovedali.pisem to aj do TV a aj do azetu.Cize stazujem sa aj tam,lebo TAKISTO TAM NIE JE ZAKAZANE STAZOVAT SA NA MHD!!!!dalsia podstata ktora vam unikla je ze som povedal ze som laik a nemam vypracovanu ziadnu celistvu koncepciu na zlepsenie situacie v MHD.mojim cielom je podnietit aj ostatnych aby sa s tym nieco robilo aby sa aj oni stazovali a DPB aby to zobral na vedomie.Snad som tento prvy okruh vysvetlil dostatocne zrozumitelne

Dalej ma kritizujete za predne dvere a volva.mnohy hovorite ze je to utopia.tiez by som si myslel ze je to hovadina ale ja som to videl v praxi.cize prosim vas na toto REAGUJTE IBA TI Z VAS KTORI TO VIDELI NA VLASTNE OCI.tym samozrejme nemyslim "supervymakane systemy" ktore sa vyuzivaju v SADke.Ked by k takymto reformam malo prist samozrejme ze by to nemohlo prist hned a naraz pre vsetky autobusy pretoze by sa to nedalo zrealizovat. a to preto lebo autobusy su velmi preplnene.jednoducho trasy liniek su nepremyslene a tych nepremyslenych veci je tu viac.Ked by sa tu mali objavit taketo autobusy a takyto system tak by sa kupil zatial iba jeden autobus ktory je nevyhnutnyuz len z toho dovodu pretoze v blave mame vela vozickarov.a ty nemozu byt diskriminovany na rozdiel od bezdomovcov a tiez potrebuju cestovat.a ked aj ich nastup trva dlhsie teraz im dame zakaz prepravy?Toto sa musi vyriesit.A co sa tyka prednych dveri mohlo by sa to riesit aj niako inak.mohli by byt iba v autobusoch ktore vseobecne nebyvaju tak preplnene i ked viem ze system prednych dveri funguje lebo som to videl na vlastne oci inak by som to tu nehovoril ale musia byt na to spravne zariadenia.OPAT OPAKUJEM funguje to v irsku v britani a myslim ze aj v dalsich statoch.V IRSKU TO FUNGUJE VIDEL SOM TO NA VLASTNE OCI A AUTOBUSOM TAM PREMAVA DOST LUDI I KED NIE NAJVIAC.este raz viem ze na vsetko su potrebne peniaze preto sa to neda zrealizovat naraz.

K bezdomovcom sa nebudem vyjadrovat lebo to pochopilo dost ludi.Je to aj v cestovnom poriadku ze do autobusu nepatria a nemali by sme rozmyslat sposobom ze kolko to potrva pretoze tu ide o princip a zlepsenie klimy v dopravnych prostriedkoc.A tim chytrakom co hovorili o tom case by som sa chcel spytat co by robili v situaci ze niekto s cestujucich by sa stazoval u vodica ze nech vyhodi bezdomovca a trvalo by to napriklad 5 minut.lebo na to ma cestujuci pravo stazovat sa lebo si jednak plati za tu cestu a po druhe je to v cestovnom poriadku.co by ste nadavali na toho cestujuceho?ked ano tak sa nad sebou zamyslite.

PROSIM VAS KTO CHCE NA TOTO REAGOVAT PRECITAJTE SI PORIADNE TENTO PRISPEVOK ABY SOM SA OPAT NEMUSEL VYJADROVAT K TYM ISTYM VECIAM
OFF-TOPIC
Re #36656 Andy: Tak to ma prekvapuje. Tebece, dík za odkaz na anketu. Napíšte prosím (hoci aj e-mailom ak vás to tu otravuje) konkrétne kto z vás aké rozlíšenie používa a v čom vidí jeho výhody.

Ja vidím v 800 x 600 tieto výhody:
1; dostatočne veľké písmená
2; väčšinou korektné zobrazovanie stránok (bez nutnosti používať lištu zľava do prava)

Poznám však aj jednu stránku, ktorá sa mi zle zobrazuje v 800 x 600 (bolo by treba rolovať doprava a nedá sa) a, naopak, inú, ktorá vyzerá zle v 1024 x 768. Ale myslím, že väčšina stránok sa korektne zobrazuje v oboch rozlíšeniach...
Reply on: Peon #36655:
-> vysledok prislusnej ankety
Reply on: Peon #36655:
Rozlíšenia sa používajú rôzne, najčastejšie asi 1024x768, 1280x960, prípadne 1280x1024...
OFF-TOPIC
Napíšte prosím aké rozlíšenie na monitore používate aj s uvedením dôvodu. Ja som totiž zástanca 800 x 600, zatiaľ čo môj známy ma presviedča, že väčšina ľudí používa 1024 x 768. Ja som sa všade stretol len s 800 x 600. A používa sa niekde aj nejaké iné rozlíšenie? Vďaka za odpoveď
Reply on: TeBeCe #36651:
vizitka Dopravného podniku Bratislava, a.s. ? ? ☠
Reply on: m.r.1 #36649:
btw s tymi transparentami neviem ci sa mi to iba zda ale vnutorne jaksi prestavaju ukazovat cas a pasmo po zastavkach.
Reply on: Mat3j #36643:
hlupi v 6630 na 212 ☺
7954 zvnutra totalne posprejovana...nechapem preco ju neodstavia z premavky ?

7845+7846 uz poriadne dlho zvonka ogrcana, tiez to asi nikomu nevadi...

v 7724 boli dnes vnutri kopy vykalov okolo strednych dveri, ale ako som videl vlky znesu vsetko a sedia si tam ako keby nic...
Reply on: Jajcaj #36648:
zrejme nesledujes, 2115 je uz rozobrata a rozobrate vozy do Starka nechodia ?
Nevedel som, že trasa linky 95 sa nachádza v tarifnom pásme č. 257. Aspoň tak to dnes ukazoval vo vnútornom transparente bus 4818. Žeby išlo o skúšobnú prevádzku novej BID so začlenením celého Slovenska? ?
TeBeCe: 2131 jazdila este v 2005 urcite s ECV: BA-476LB, takze to nemoze byt BA-623LB ...

Co sa ale tyka tej BA-623LB - je to SKUTOCNE potvrdene, ze je to 1114 ? Odkial tato informacia pochadza ??? Je to len nejaka vylucovacia metoda ? Teoreticky by mohlo ist predsa aj o nejaky iny "srot", napr. 2115 ... Ak sa to potvrdilo, tak potom nic, ja len, aby sa zasa "nevytvarala historia" nasilne dohadmi ...

❓
Reply on: frenky #36642:
vsetky tie stare vraky dostali nove ECV...
Reply on: frenky #36644:
Ja mam dobru naladu len slovicko "hlupe, hlupak a pod." su strasne krasne...Ano Peterbakor je jeden z tych hlupakov ktorych treba ignorovat. Na toto fotum nechodi vela hlupakov, ale pravdaze toto sem uz nepatri ?

Andy: vidis, hlupy dopravny podnik... ?
Reply on: Mat3j #36643:
V DPB to jednoducho rozlíšiš. Keď je ten náter čistý, tak bude mať, a keď je hnusný špinavý a sú tam stopy po nálepkách, tak mal.
Reply on: Mat3j #36643:
a preco je dnes vsetko hlupe?? Lebo mas hlupu naladu a musis sa vozit hlupou MHD, potom prides sem a je tu plno hlupych hlupakov ako napriklad hlupak peterbakor?
Ja viem, ze je to hlupost toto cele... ?
6304 na hlúpej linke 212.

Andy: ved dobre ja hlupák som si nebol istý či tento hlupy bus nieco MAL alebo nieco bude MAT! ?

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.