Reply on: Ike #253138:
Tak nech platia aj cyklisti, kolobežkári a podobne za vjazd do centra, spotrebnú daň z jedla lebo to používajú na presun svojho tela, poistku za používanie, poplatok za kúpu a registráciu, a za parkovanie
. Snáď nechceš tvrdiť, že vlastniť auto je iné ako vlastniť bicykel - spoplatnenie jedného ale nie druhého je diskriminácia
.

Neviem fakt prečo je pre vás tak dôležitá priechodnosť IAD teraz kvôli uzavretej ceste alebo na nábreží po vybudovaní cyklopruhov. Centrum miest ako aj Bratislavy je úzky priestor a objektívne IAD je veľmi neefektívne nakladanie s týmto priestorom.
.
bobitwo
Takže to poďme aplikovať napríklad aj na cyklistov. Koľko miliónov odvádzajú na daniach? Skús si tipnúť. Ak si nie si istý, je to 0 centov. A využívajú tú istú infraštruktúru čo motoristi okrem diaľnic a rýchlostných ciest + len pre nich určenú infraštruktúru. Výstavba a údržba infraštruktúry tiež niečo stojí. Takže nejak tvoja teória o kávovare neobstojí. A môžeme sa baviť aj o tom, že verejná doprava určite nezvláda na daniach zaplatiť náklady na infraštruktúru. Dokonca je financovaná z peňazí motoristov.