Chceš vedieť kde vziať chechtáky na DBP. Znížiť neskutočnú korupciu v DPB a jeho rozkrádanie. DPB má asi najväčšiu administratívu v celej EU. jeden vodič musí svojou prácou
vytvoriť plat pre ďalších dvoch zamestnancov, preto aj také zlé ohodnotenie výkonných zamestnancov DPB t.j. vodiči, opravári údržba tratí atď.Ale to je problém na dlhšiu polemiku a žial my to tu nezmeníme. Pokiaľ bude s čoho beztrestne brať, tak sa doprava v BA veľmi ťažko spamätá. No len treba asi naivne veriť, že sa niečo pohne v prospech DPB a možno tá povestná motyka aj vystrelí.
Aby som to upresnil, SOR vyvinul úplne nové, plne nízkopodlažné autobusy radu NB. Low Entry rad BN zostáva vo výrobe a napriek "mimoriadne ohavnému" hrbu je najúspešnejším modelovým radom v histórii výroby autobusov SOR. Takže všetko je to len a len o tom, kto si aký autobus objedná a koľko zaň chce zaplatiť.
Prečo máš pocit, že "dobrý DPB" a "zlý magistrát". DPB nedokáže ani aktualizovať mapu liniek raz za rok, myslíš, že by to stálo milióny? DPB a komunikácia s verejnosťou? Nula bodov!
Navrhni, kde vziať peniaze na nové vozidlá!
Ak je málo peňazí z daní, tak zostáva jediné: Zvýšiť cestovné.
Ked chces porovnavat - napriklad Brno a Bratislavu, tak porovnavaj, ale treba vzdy porovnavat vsetky vyznamne a rozhodujuce faktory. Myslim, ze tie udaje a ich porovnanie by potom nijak nesvedcili proti Durkovskemu. Ja nemam pocit, ze Durkovsky, alebo teda magistrat by mali kopu penazi a vsetky ich minali na nezmysli, mam pocit skorej opacny, ze uz teraz ide na dopravu v Bratislave znacna cast rozpoctu magistratu a problem bude skorej v obnose financnych prostriedkov, a prapricina bude zrejme v perfektne dotiahnutej "decentralizacii" najma v oblasti dopravy, kde akoze prenesene financie ma VUC, ale plati len SAD... Takze porovanie nakupu novych vozidiel v Bratislave a v Brne si predstavujem tak, ze tam bude porovnane
- pocet novych vozidiel
- financna dotacia mesta pre dopravny podnik + financne dotacie inych subjektov (VUC, statu), ak take su
- podiel dotacie mesta na MHD na celkovom rozpocte mesta
- celkovy rozpocet mesta (bratislava/brno)
Myslim ze porovnanim tychto udajov sa objavi zaujimava (a pre niekohho aj predpokladana a neprekvapiva) zavislost medzi poctom novych vozidiel a vyskou dotacie, a vyskou rozpoctu mesta. A tak, zrejme chyba bude v tom, s kolkymi financiami mesto pracuje, a v tom, ze aky je (ne)system financovania dopravy u nas a v Brne... Takisto sa moze porovnat nakup novych vozidiel do SAD... Priznam sa, ze posledne som isiel SAD Bratislava z Bratislavy do Nitry Mercedesom (a za sumu 50 korun!!! po 50% zlave na ISIC), a vlastne na vacsine liniek tam premavaju autobusy podobneho charakteru...
Ano,SOR vyriesil hrb na 12 a 18 metrovej nizkopodlaznej verzii,ale 9.5 metrova verzia sa vyraba iba ciastocne nizkopodlazna a ten hrb tam stale zostava a na tak kratkom voze vyzera neskutocne ohavne. Inac mimochodom naozaj som zvedavy,ci niekto z tych uzasnych kandidatov na primatora konecne nakupi nove vozy...Korupcny magnat Durkovsky to asi nebude a biela pecen Benova ako to uz bolo povedane ma len plnu hubu prazdnych reci a riesenie problemov ju trt zaujima.Tiez by ma ale zaujimalo,preco DPB neusporiada napriklad riadnu tlacovku s kopou novinarov,kde jednoduch oznami,ze nove vozy sa nekupili,nieje s cim jazdit,a ze rusi linky bez nahrady.Nech pan primator,a cele Slovensko vidia,ako sudruh Durkovsky realne pomohol vyriesit problem MHD v Bratislave.Vo volebnom roku by to bola pre pana primatora najlepsia volebna kampan.... Inak nemohli by autory imhd uverejnit tabulku,kde by bolo zverejnene kolko novych prostriedkov MHD od roku 1998 nakupilo Brno v porovnani s Bratislavou?Su to velkostou podobne mesta,a akosi sa k tym brnenskym udajom neviem dopracovat...
Ked to chcete vedietmam 14 rokov som deviatak a caka ma monitor Mam preto vela ucenia doucka a k PC sa dotanem vacsinou (podotykam) az o siestej vecer a este robit referaty, projekty a labaki je dost tazke ? A vie niekdo nieco noveho o kupe dalsich 6 duobusov na DD? ?
Teda tuším... lebo rendering browsera, a keďže ta medzera nie je , ani odstavec nie je v <p>, tak vždy z viacerých medzier za sebou urobí jednu, takže za toto stránka nemôže
To je fakt otázka na seminárnu prácu Dosť veľa vecí, ktoré vážne bránia použitiu Tvojej metódy, a skutočne nie sú reálne odstrániteľné, som už napísal v dispečerovi. Odstránil by si to jedine tým, že by si dozadu namontoval plnohodnotné riadiace stanovište, ktoré umožňuje aspoň základné jazdné funkcie (radič jazdy a brzdy, piesočníky, zobrazovanie základných informácií) ovládať rovnako ako na prednom stanovišti; ďalej domontovaním zvonca, normálnych reflektorov, spätných zrkadiel, a pieskovačov aj dozadu. A to by už asi fakt bolo jednoduchšie postaviť obojsmerné vozidlo s dvoma rovnakými stanovišťami
Čo sa prúdov týka, je v tom reálne väčší rozdiel, než je v číslach. Fyzika nepustí - trenie, straty, atď, takže zrýchlenie pri 400A sa nerovná 2/3 zrýchlenia pri 600A, ale je o čosi menšie.
Ďalej, pri 580A dosiahneš charakteristiku motora (čiže zjednodušene otáčky, kedy už môžeš pripojiť k motoru na priamo trolej, a on bude svyšovaním otáčok znižovať prúd, a môžeš ho začať shuntovať) **** 30km/h, kdežto pri 400A ho budeš "dusiť" v impulznom režime aj po dosiahnutí charakteristiky až do cca 45km/h, čo motorom príliš dobre nerobí. A to je len môj odhad prúdového nastavenia zadného panela, v skutočnosti to nemusí byť ani tých 400A.
Takže v konečnom dôsledku až do 45km/h budeš zrýchľovať dosť obmedzene, a keď si zrátaš zo základných vzorcov čas, ktorý potrebuješ na dosiahnutie určitej rýchlosti pri zrýchlení a, a pri zrýchlení 3a/5 (pre jednoduchosť som zvolil 3/5, keďže je to o kúsok menej ako 2/3), vyjde Ti pomer časov 5/3, čo je fakt nezanedbateľne dlhšie. A keď si k tomu dopočítaš dráhy, ktoré potrebuješ na rozbeh danými zrýchleniami po stanovenú rýchlosť, tak ten priepastný rozdiel zistíš
lebo ako johny napisal, ak mohli saliny cez celu dubravku cuvat... Teraz posim v cisto hypotetickej rovine, co by sa dalo spravit aby sa to mohlo vyuzivat a co skutocne zabranuje akemukolvek pouzitiu tejto metody v praxi (he to je ako otazka na seminarnu pracu ? )
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
Beus
Čo sa prúdov týka, je v tom reálne väčší rozdiel, než je v číslach. Fyzika nepustí - trenie, straty, atď, takže zrýchlenie pri 400A sa nerovná 2/3 zrýchlenia pri 600A, ale je o čosi menšie.
Ďalej, pri 580A dosiahneš charakteristiku motora (čiže zjednodušene otáčky, kedy už môžeš pripojiť k motoru na priamo trolej, a on bude svyšovaním otáčok znižovať prúd, a môžeš ho začať shuntovať) **** 30km/h, kdežto pri 400A ho budeš "dusiť" v impulznom režime aj po dosiahnutí charakteristiky až do cca 45km/h, čo motorom príliš dobre nerobí. A to je len môj odhad prúdového nastavenia zadného panela, v skutočnosti to nemusí byť ani tých 400A.
Takže v konečnom dôsledku až do 45km/h budeš zrýchľovať dosť obmedzene, a keď si zrátaš zo základných vzorcov čas, ktorý potrebuješ na dosiahnutie určitej rýchlosti pri zrýchlení a, a pri zrýchlení 3a/5 (pre jednoduchosť som zvolil 3/5, keďže je to o kúsok menej ako 2/3), vyjde Ti pomer časov 5/3, čo je fakt nezanedbateľne dlhšie. A keď si k tomu dopočítaš dráhy, ktoré potrebuješ na rozbeh danými zrýchleniami po stanovenú rýchlosť, tak ten priepastný rozdiel zistíš