Reply on: eripmav #68515:
A čo ty vlastne chceš urobiť? Nejak na silu ešte viac zdražieť IAD? Keby niečo také malo pomôcť, tak by to už dávno nebolo treba, lebo IAD je pre samotného používateľa niekoľkonásobne drahšia ako MHD.
Takže Jaro Matúšek - zrejme si ho zobral do zbierky ako budúci historičák
V tom prípade ale celkom nechápem ten náter ?
eripmav
Ale vratim sa teda k tomu co som chcel: ja porovnavam dve sluzby:
1. vyuzitie cestnej komunikacie motorovym vozidlom na dopravu
2. pouzitie MHD osobou na dopravu
samozrejme ze obidve maju nejake nevyhnutne naklady - tak ako auto+osoba v 1. pripade kupa a prevadzka auta, benzin... tak 2. ma predpoklady oblecenie, hygienu, jedenie... - to nijak nesuvisi s tymi sluzbami! a ja tvrdim, ze sluzba 1. je dotovana viac na osobu ako sluzba 2., dokonca aj po zohladneni spotrebnej dane ako specifickeho poplatku pre IAD na stavbu ciest. Teda sluzba 1 je dotovana a plne zadarmo, zatial co sluzba 2 je dotovana MENEJ a NIE JE ZADARMO. Pritom sluzba 1 je daleko NAKLADNEJSIA ako sluzba 2, takze to povazujem za zvrhlost!