Reply on: TeBeCe #68509:
pred troma rokmi sme z gympla mali vylet na Oravu a isli sme istym busom... na jednej prestavke som si ho pozrel a v zadu mal ecv, a neviem ci to nebolo 1638... jedno co si pamatam z toho busu, ze nepatril zajazdom a vo vnutri mal rozhanace vzduchu zdobene ulomkami plastovych kochlikov
Takže Jaro Matúšek - zrejme si ho zobral do zbierky ako budúci historičák
je správne - videl si vozidlo zájazdov, z ktorého, rovnako ako z niektorých ďalších, diletantsky nezrusili pôvodné
.... pri rôznych kombináciách nezľavnený lístok až po ročnú električenku vychádza IGK cca. 3,8-4,2x drahšie. Rátam tam poistky (zákonnú+DAS), benzín aj údržbu. Vstupné náklady na IGK nepočítam. Tieto výpočty predpokladajú prevádzku IGK čisto na cesty do roboty po meste, takže sú asi finančne najhorším možným variantom (kedy si IGK na seba nezarobí inak
eripmav
Ale vratim sa teda k tomu co som chcel: ja porovnavam dve sluzby:
1. vyuzitie cestnej komunikacie motorovym vozidlom na dopravu
2. pouzitie MHD osobou na dopravu
samozrejme ze obidve maju nejake nevyhnutne naklady - tak ako auto+osoba v 1. pripade kupa a prevadzka auta, benzin... tak 2. ma predpoklady oblecenie, hygienu, jedenie... - to nijak nesuvisi s tymi sluzbami! a ja tvrdim, ze sluzba 1. je dotovana viac na osobu ako sluzba 2., dokonca aj po zohladneni spotrebnej dane ako specifickeho poplatku pre IAD na stavbu ciest. Teda sluzba 1 je dotovana a plne zadarmo, zatial co sluzba 2 je dotovana MENEJ a NIE JE ZADARMO. Pritom sluzba 1 je daleko NAKLADNEJSIA ako sluzba 2, takze to povazujem za zvrhlost!