Reply on: eripmav #68502:
ja ti nerozumiem...takze tvrdis ze oboje je na tom rovnako, tak naco chces zdrazovat? nespravis nic len zdrazies aj MHD aj IAD... a to ma aky vyznam? aby ludia nechodili do prace?
naozaj neviem ako stat dotuje IAD a MHD znevyhodnuje... MHD znevyhodnuje dpb... IAD ma v rukach kazdy sam... preto sa kazdy o svoje sukromie stara...
.... pri rôznych kombináciách nezľavnený lístok až po ročnú električenku vychádza IGK cca. 3,8-4,2x drahšie. Rátam tam poistky (zákonnú+DAS), benzín aj údržbu. Vstupné náklady na IGK nepočítam. Tieto výpočty predpokladajú prevádzku IGK čisto na cesty do roboty po meste, takže sú asi finančne najhorším možným variantom (kedy si IGK na seba nezarobí inak
len som vysvetloval ze ked maju auta platit za cesty, tak ma platit aj MHD
Ike
ja nejsom inak na ziadnej strane, vravim ze vyuzivam to, co je v dany moment rychlejsie...
co sa tyka ekologie, myslim si ze 40 aut (rok vyroby 2000+) vyprodokuje za cestu do/z prace/skoly menej splodin, ako jedna karosa stverajuca sa na Dlhace alebo Ikarus 28x rozbiehajuci sa zo Hrobonovej/Svandtnerovej