Reply on: Sommelier #63749:
Já se právě bojím, že to tu někdo z vašeho Magistrátu nebo DPB bude číst a zalíbí se mu to- taková šotohračka přece nejde ponechat bez povšimnutí...Mě to prostě přijde jako nesmyslně drahé a potřebné propojení okrajových čtvrtí navzájem lze řešit za zlomek nákladů v rámci stávajícího systému! A upřímně řečeno, nechuť k autobusům (kvůli jejich dlouhodobému zanedbávání) řešit nějakým grandiózním projektem je vymítání čerta ďáblem, protože rozsáhlou síť autobusů budete potřebovat vždycky a takhle reálně hrozí jejich další zanedbávání!
A další věcí je, že si umím velmi dobře představit, že až se u vás poměry trochu zcivilizují, nebude problém koncové větvě těch radiál propojit mezi sebou na bázi stávajícíh tramvají!
namiesto artmedie som tam dal bratislavu
?
SZKV
Mě jde o ten základní princip, že systém MHD v Praze nutí každého jet přes centrum a čím menší je úhel výchozího a cílového místa, tím méně je MHD konkurenceschopná vůči autům. Je to systémová chyba (podobně jako v BA Petržalka) a bylo by potřeba ji dost urgentně nějakým způsobem řešit! A naši vládcové místo toho staví metro pořád ven z Prahy a tuto systémovou vadu za strašidelné peníze prohlubují!