Reply on: Sommelier #63749:
Já se právě bojím, že to tu někdo z vašeho Magistrátu nebo DPB bude číst a zalíbí se mu to- taková šotohračka přece nejde ponechat bez povšimnutí...Mě to prostě přijde jako nesmyslně drahé a potřebné propojení okrajových čtvrtí navzájem lze řešit za zlomek nákladů v rámci stávajícího systému! A upřímně řečeno, nechuť k autobusům (kvůli jejich dlouhodobému zanedbávání) řešit nějakým grandiózním projektem je vymítání čerta ďáblem, protože rozsáhlou síť autobusů budete potřebovat vždycky a takhle reálně hrozí jejich další zanedbávání!
A další věcí je, že si umím velmi dobře představit, že až se u vás poměry trochu zcivilizují, nebude problém koncové větvě těch radiál propojit mezi sebou na bázi stávajícíh tramvají!
namiesto artmedie som tam dal bratislavu
?
SZKV
Pak ale bude naprosto jedno, kdo dopravu provozuje, služby budou srovnatelné u soukromníka jako u DPB. Ostatně standardy dopravy(linkové vedení, tarif, do značné míry i konkrétní CP) řeší všude v civilizovaných zemích právě vedení měst a rozdíl může být akorát v použitých vozidlech a maximálně ještě v požadavku nižších dotací od města u titulu nižších režijních nákladů. A nemusí být ani pravda, že něco takového je pro cestujícího jednoznačně přínosem- v PIDu máme dopravců celkem hodně, ale přes všechny mouchy je z nich nejkvalitnější DPP- aspoň se mi u něj nepřihodilo, že by se místo hlášení zastávek linula z reproduktorů západoslovenská lidová hudba, jelo se s otevřenými dveřmi a nedodržoval CP. Stalo se opakovaně ve voze #1349 slovutného dopravce Connex Praha...