Reply on: drink #60790:
Topic: Preč z prímestskou dopravou z ASMN
O vojne nemôže byť reč. Že sa modré autobusy ukončia ne periférii - to je len zosúlaďovací krok.
Koordinácia týchto subjektov je daná aj teritoriálnosťou MHD na území Bratislavy.
A máš úplnú pravdu, takto to funguje v iných mestách a nikto sa nediví, že sa z okolia dostaneš len do prestupného bodu na periférii. A pochybujem, že by si niekto na to nevedel v BA zvyknúť.
)
Sommelier
Pokial nebude MHD vozit primestskych, uroven lepsia nebude.
O akom prestupovani hovoris, ked napr. do inkriminovaneho Senca ide z Niv kazdych 5 minut v spicke ?
Je uplne, ale uplne jedno, ze za cestu zo ZP by mal DPB 14,- Sk. Je to zvyhodnenie cestujuceho na dlhsiu vzdialenost. Dolezite je, že by mal tých 14,- Sk (ktore inak obdrzi SAD) a ze by mal toho cestujuceho.
Argument neprestupnosti neobstoji.
A pohodlie je investicia na ktoru treba takýmto sposobom zarobit - čiastočne finančne a čiastočne cestujúcim - jeho fyzickou prítomnostou v dopravnom procese.